Facebook Ailesi

Custom Search

9 Nisan 2017 Pazar

11 Nisan 2017 Terazi Dolunayı Etkileri

Dinçer Güner

11 Nisan günü Terazi burcunun 21. derecesinde Dolunay meydana gelecek. Dolunay TERAZİ burcunda meydana geleceğinden dolayı, Terazi burcunun sembolize etmiş olduğu her türlü sürekli hem bireysel olarak hem de global anlamda gündemde olacağına işaret etmektedir. Terazi burcu astrolojide şunlarla sembolize edilir.

Adalet, ilişkiler, her türlü estetik düzen, güzellikle ilgili konular, her türlü ortaklıklar, iş anlaşmaları, birliktelikler, moda ve sanata dair her türlü konu, diplomasi, kararsızlık, aşırı kibarlık, ara bulucular, hakemler, yargıçlar, karşıtlıkların uyumu, güzel sanatlar, avukatlar, savcılar, çöpçatanlık, evlilik, trendler, müzisyenler, her türlü dengeye işaret eden konular, sağlık olarak ise üreme organları, böbrekler, bel bölgesini sembolize eder. Terazi burcu, Politik (Mundane) Astrolojiye göre ise siyasi ve ulusal ittifaklar, hukuk sistemi, adalet, evlendirme daireleri, kozmetik sektörü, estetisyenler, uluslararası barış, anlaşma ve anlaşmazlıklar, hakemler, moda endüstrisi, modacılar, müzisyenler, tekstil sektörünü sembolize eder. Demek oluyor ki, tam da bu dönemlerde yaşamınızın kalitesi veya gidişatına göre bu sembolikler güçlü bir şekilde yaşamınızda yer almaya başlayacak demektir. Bunu biraz açıklamak gerekir ise hak ve adalet arayışınız bu dönemde daha da artabilir. Haksızlıklar, adaletsizlikler daha çok gözünüze batabilir ve bu süreçte daha tepkili olabilirsiniz. İlişkiler konusu sık sık masaya yatırılır. Yaşamınızda yeni bir ilişkinin başlayacağı bir döneme girebilirsiniz. Mevcut ilişkinizin sağlamlığı, ilişkinin gidişatını çok daha fazla sorgulayabilirsiniz. Olası ilişkilerinizde veya evliliklerinizde göz ardı ettiğiniz her türlü sorun çözülmek üzere (iyi veya kötü) masaya yatırılır. Veya evlilik hazırlıkları içinde olabilirsiniz veya evlilik teklifi alabilirsiniz.


Tam da bu dönemde kendinizi güzelleştirmek için bıçak altına yatabilir, estetikle ilgili konulara daha eğilimli olabilirsiniz. İlla direk bir eyleme geçilmese bile zihninizden bu konuyu tartabilirsiniz. Kendinizde yeni bir imaj verebilir, burun, kaş, göğüs estetiğine ihtiyaç duyduğunuzu hissedebilirsiniz. Fakat Venüs'ün 16 Nisan tarihine kadar geri harekette olduğunu unutmamalısınız. Bu tarz işlemler için 16 Nisan’dan sonrasını beklemekte fayda var. Eğer ki moda alanında bir işe atılmayı düşünüyorsanız (satışı, işletmesi, ticareti veya eğitimi olabilir) Dolunay bu konuları da destekleyici bir şekilde çalışacaktı. 16 Nisan’dan sonra girişimlerde bulunabilirsiniz. Sanata olan eğiliminiz artabilir, yetenekleriniz ortaya çıkabilir veya var olan yeteneklerinizi daha çok parlatabileceğiniz alanlarla karşılaşabilirsiniz. Keza bu dönemde ortaklıklar kurulabilir. Mevut ortağınızla iş ilişkilerinizi bir gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu süreçte ortağınızla aranızda güven ve adalet konuları testten geçebilir.

Karar mekanizmamız çok etkili bir şekilde çalışmayabilir. Kararsızlığımız yüzünden zor duruma düşebiliriz. Sanatla ilgili, yaratıcılıkla ilgili herhangi bir eğitime, kursa başlamak için de harika bir zamandır. Çevrenizden kişiler sizler için çöpçatanlık yapabilir veya siz arkadaşlarınızı özel anlamda bir şeyler olması için birileri ile tanıştırabilirsiniz. Sağlık olarak ise bu Dolunay döneminde böbreklerde taş, kum sorunları meydana gelebilir. Ülsere dikkat edilmesi gereklidir. Bel bölgesi hassastır, bel fıtığı şikayetleri artabilir. Ağır kaldırmamaya, belinizi zorlamamaya dikkat edilmesinde yarar vardır. Keza bu söylediklerim üreme organları için de geçerlidir. Dolunay’ın bireysel anlamda hayat kalitemize etkisi üç aşağı beş yukarı bu şekilde olacaktır.

DOLUNAY’IN DÜNYA VE TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ ETKİSİ


Bu Dolunay yılın en zorlu açı kalıplarından biri olan T- kare dediğimiz etkiyi tetikleyecek ve meydana gelecek. T- Kareyi ise Plüton, Uranüs, Ay ve Jüpiter oluşturmaktadır. Öncü burçlarda zorlu açı kalıplarının ilk sıradaki etkisi meydan okumaktır. Şimdi bu açı kalıbını detaylandırmamız gerekiyor, sonra da hem Dolunay’ın hem de bu açı kalıbının Türkiye üzerindeki etkilerinden yavaş yavaş bahsedeceğim. Bu bahsettiğimiz açı kalıbını oluşturan gezegen arkadaşlarla tanıştırmam gerek öncelikle sizleri. İlk ayağını Oğlak burcundaki PLÜTON oluşturmaktadır. Plüton'u astroloji de şunlarla sembolize ederiz; kontrol dışı büyük güçler, depremler, doğal afetler, gizli örgütler, mafyatik kişileri, yeraltı örgütleri, karanlık işler, atom bombası, bombalama olayları, kimyasallar, kitlesel ölümler, suikastler, büyük değişim ve dönüşümler, bilinçaltı, despot kişiler, ihtiras, tutku, şehvet, tamamen yok etme, yıkım, baskı, katletme, müstehcen konular, taciz, tecavüz, kara büyü, lanet, yanardağ aktiviteleri, silahlı soygunlar, yeraltı, madenler, yeraltı ile ilgili sorunlardır.

Akabinde ise bir diğer ayağını bu büyük karenin Koç burcunda yer alan URANÜS oluşturmaktadır. Uranüs’ü ise astrolojide şunlarla sembolize ederiz; alışılmışım dışında konular, teknoloji ile ilgili her şey, uçaklar, santraller, istasyonlar, havacılık, uzay bilimleri, darbeler, grevler, patlayıcılar, radikal kişiler, feministler, toplum kurallarını yıkan, kural bozan, asi kişiler, ihtilalciler, teroristler, fırtına, yıldırımlar…
Jüpiter ise büyüten, genişleten, yayılan bir etkisi olduğu gibi inançlar, dini konular, seyahatler, eğitim, akademik konu ve kişiler, finansal konularla ilgilidir.

BU ETKİLEŞİMLERDEN ÇIKABİLECEK OLASI SENARYOLAR


– Öncelikle sadece Türkiye değil, dünya üzerinde grevler, başkaldırı, isyan hareketleri olmasını bekleyebiliriz. Ülke yöneticileri, yönettikleri halkları isyanlara teşvik etmek istemiyorlarsa neyi nasıl ifade ettiklerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir.
– Evet doğal afetlerde artışlar olmasını bekleyebiliriz. Deprem, yanardağ aktiviteleri, uçak kazaları gibi durumlar meydana gelebilir.
– Bu dönem sınır dışı operasyonlar yapılabilir. Patlama ve bombalama haberleri çok sık yapılabilir.
– Dini liderler, dini kişiler, din ile ilgili konular, dini mekanlar, kutsal mekanlar çok sert bir şekilde vurgulanabilir. Zor durumlar oluşabilir.
– Tam da bu dönem minicik bir kıvılcım koca bir aleve dönüşebilir. Sadece global anlamda değil, bunu bireysel yaşamlarınızda da hissedebilirsiniz. İlişkiler adeta pamuk ipliğine bağlı gibidir.
– Özgürlük adına çok daha güçlü savaşlar verilebilir ve sesler çıkabilir.
– Acımasızlık, baskı bu dönem çok daha fazla ortaya çıkabilir
– Dinsel konularda isyanlar, dinsizlikle suçlanma, din konusunun daha sert ve amacından aşan şekilde kullanılması…
– Toplumların şiddetli değişim ve dönüşüm yaşaması…
– Yangınlar, yanardağ aktiviteleri olabilir.
– Savaş, bombalama olayları veya harekatlar söz konusu olabilir.

Dolunay Türkiye haritasında 4.eve düşmektedir. Tam da Merkür ve Satürn'ün tam üstünde… 4. ev politik astroloji de vatan toprakları, vatanın bütünlüğü, ülkenin gayrimenkul sektörü, tarım, tarım ürünleri, madenler, maden ocakları, kömür çukurları, muhalefet partisine işaret etmektedir. Bu Dolunay açıkçası muhalefetin elini biraz zayıflatmakta. Muhalefet kanadı kendi içinde, radikal büyük bir takım tutum ve değişikliğe gitmek durumunda kalabilir. Oldukça ciddi kararlar, açıklamalar yapabilirler.

Merkür ve Satürn'ün birlikteliği ise iki şekilde yorumlanabilir. İlki ciddi kararlar, kurallar, mantıklı düşünme, bilimsel gelişmeler şeklinde düşünebilir. Bir diğer olası etkisi ise iletişim kazaları, iletişim sorunları, iletişim ile ilgili konularda engellenmeler, eğitimle ilgili konularda engeller. Bu Dolunay tabii ki referandum sürecini de etkileyecek. Referandum sürecinde büyük anlaşmazlıkların oluşmasını bekleyebiliriz. Tam da Merkür’ün de geri hareketine başlayacağından dolayı elektronik sistemlerde sorunlar, bilgi ve iletişimde hataların olması beklenebilir. Referamdumla ilgili detaylı yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Dolunay Terazi burcunda olduğundan bu burcun sembolize ettiği konular da etkilenecektir. Terazi hakimler ve savcılar demektir. Hakimler ve savcılar üzerinde yeni düzenlemeler yapılabileceğine işaret etmekte. Bu Dolunay siyasi arenada bir çok güç dengesini alt üst edecek nitelikte olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder