Facebook Ailesi

Custom Search

9 Nisan 2017 Pazar

Dinçer Güner 10-16 Nisan 2017 Haftası Burçlar

Dinçer Güner

Astrolog Dinçer Güner 10 - 16 Nisan 2017 Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta gökyüzünde hem Terazi burcunda işin içinde Uranüs/Jüpiter/Plüton T- karesinin de olduğu bir Dolunay var hem de Merkür geri hareketine başlıyor. Terazi Dolunay’ı ile hepimizin ilişkiler, evlilik ve ortaklık alanında yaşayacağımız bir farkındalığın olacağına işaret ediyor. Dolunay zamanları bir düşüncenin veya bir tutumun zihnimizde açıklığa kavuştuğu, fikirlerin artık bir karar alma aşamasına geldiğini gösterir.

Terazi burcu denge kurmak, uyum yaratmak, ortak noktaları bulmak, ilişkilerde medeni olmak ve önce sen diyen fedakar özverili bir tutum takınmakla ilgilidir. Terazi sanatı, estetiği, yaratıcılığı, sosyal hayatı, sosyalleşmeyi, davetleri ve ortak çalışmaları temsil eder. Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs bu Dolunay’da yüceldiği Balık burcunda yer almaya devam ediyor. İlişkilerde ve sosyal yaşamda daha özverili davranacağımıza işaret ediyor. Koç ise Terazi'den farklı olarak daha bireysel özgür istekleri ve iradesi doğrultusunda hareket etmeyi seven bir burçtur. Bu sebeple bu Dolunay döneminde hele Uranüs'ün Güneş'le Koç burcunda kavuşum yaptığını düşünürsek ilişkilerde kendi kafasının dikine gitmek isteyen biri ve karşısında bu durumu yumuşatmaya objektif davranmaya çalışan biri olacaktır.

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter de bu Dolunay ile kavuşum yapıyor. Önünüze gelen fırsatları değerlendirmek için kararsız kalmamalısınız. Diğer yandan bizi hızlandırmak için dürten, acele etmek durumunda bırakan bir kişi veya koşullar söz konusu olabilir. Denge kurmalı, anlayışlı, zarif ve pekiştirici davranmalı ilişkilerin bozulmaması için ani çıkışlardan kopartıcı tutum ve davranışlardan uzak durmalısınız. Güneş ve Uranüs kavuşumu bu konuda özenli olmanın gerekliliğine vurgu yapıyor. Merkür'ün geri hareketi ile de her türlü elektronik ve iletişim aletlerinde ekstra dikkatli olmakta yarar var. Her şeyimizi yedekleyelim. Yeni işlere başlamayı üç hafta kadar erteleyelim.

Koç Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Bu Dolunay ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik dahil her türlü sözleşmeleri içeren konular üzerinde yer alacaktır. Partnerinizi ve ortağınızı tartma, eleştirme dönemi olacak. Sizin bu ilişkiden beklentiniz nedir, amacınız nedir, tamam mı devam mı gibi soruların yanıtların arayabilirsiniz.


Yalnız bu Dolunay gergin etkileri bulunmaktadır. Ortaklık ve ilişkilerde ki problemler yüzeye çıkabilir. Bu sorunların temelinde para ile ilgili konularda yer alabilir. Partnerinizin veya ortağınızın kuralları ve istekleri sizi rahatsız edebilir. Sözün özü ilişkileriniz testten geçecek. Güçlü ise devam, değil ise bitişlere hazırlıklı olabilirsiniz. Eğer yalnız iseniz evleneceğiniz kişi ile de tanışabilirsiniz. Bu hafta bir ortaklaşa işlerle ilgili teklifler alabilir, anlaşmalara da imza atabilirsiniz. T- kare ile birlikte iş, kariyer, ilişkiler, aile içi ilişkilerde kazan çok fena kaynamakta! Özellikle ilişkisi olanlar bu hafta alttan almaya özen gösterin. İlişkiler bitebilir, boşanmalar olabilir, ortaklıklar son bulabilir. Özellikle ikili ilişkiler ve özel hayat açısından ultra gergin bir hafta!

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 2. evinizde geri gidecek olan Merkür finansal konularda dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarmaktadır. En basitinden yaptığınız alışverişlerde fişinizi kontrol edin. Aslında almadığınız bir şeyin ücretini mi ödemiş olabilirsiniz. Alışverişlerde para üstünüzü dikkatlice sayarak alın. Bu geri hareketin en güzel etkisi aslında! Daha önce kaybettiğiniz bir eşya tekrar ortaya çıkabilir, bulabilirsiniz.

Finansal konularla ilgili hayatınızın akışını değiştirecek bir takım konuları 5 Mayıs ve sonrasına bırakmakta aslında fayda var. Sonradan pişman olmamak için! Kazancınızı ilgilendiren konularla ilgili önemli görüşmeler, fikir alışverişleri, konuşmalar gündeme gelebilir. Bu dönem özellikle elektronik alışverişlerde dikkatli olmakta fayda var. Aldığınız eşya eve geldiğinizde çalışmayabilir. Montaj gerektiren bir şey ise parçası eksik çıkabilir. Bunlar hep Merkür’ün cilveleri aslında!

Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte özellikle sağlığınız risk altında bu hafta! Dikkatli olmakta yarar var. Ağrılar, sancılar, özellikle bel bölgenize, böbreklerinize, genital bölgelerinize dikkat edin. Ateşli hastalıklara daha kolay yakalanabilirsiniz.

İş ve çalışma ortamınızda yeni teklifler, projeler gündeme gelebilir. İş hayatınızda alıştığınız sistem ve düzende değişimler gündemde olacaktır. Değişime açık olduğunuz sürece şans sizden yana olacaktır. T- kare ile birlikte birlikte seyahatlerde, kadınlarla ilişkilerde, iletişimde büyük sorunlar ve ruh olarak rahatsız, kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz koşullar söz konusu olacaktır. Olası seyahatleriniz ve tatil planlarınız var ise son dakika aksaklıklar söz konusu olabilir. Özellikle sağlığınız ekstra dikkat edin! Rutin kontrollerinizi aksatmayın, sağlığınızı riske atacak durumlardan uzak durun. Kadınlarla iletişimde ciddi problemler meydana gelebilir. Müşterilerinizle tartışmalardan, kavgalardan uzak durmanızda yarar var. Bu büyük kare hem sağlık hem iletişim alanında vurabilir sizleri.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. Merkür; bilgi, iletişim, bilgi alışverişi, her türlü yazılı ve sözlü iletişimi simgeler. Yine elektronik aletler, alım veya satım, sözleşmeler, gazeteciler, reklamcılar, hukukçular…vs Merkür yönetimi altındadır. Merkür geri giderken, söylemek istediklerimizi net olarak ifade etmekte zorlanabiliriz. Yeni işlere başlamak yerine elimizde kalan işleri tamamlamak üzerine odaklanmak yerinde olacaktır. Lakin yeni başlayan ilişkiler, işlerin ömrü ya kısa ya da sorunlu, engelli devam eder.

Yeni elektronik aletler alındığında sorunlar çıkabilir. Çabuk bozulabilir veya iki gün sonra yüzde 50 indirimli fiyatını farklı bir yerde gördüğümüzde çabuk pişman olabiliriz. Yeni projeleri, yeni işleri, yeni atılımları Haziran ve sonrasındaki zamana bırakmakta genel olarak fayda var.

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte finansal konularla ilgili bir süredir yaşadığınız sıkıntıların sonuna gelmiş olacaksınız. Özellikle akıllıca çözümler getirerek ve iletişim yeteneklerinizi kullanarak güzel gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yalnız yakın çevrenizle ilişkilerde dikkatli olmanızda yarar var. Yine kardeşler..vs onların hayatlarına dair bir takım gelişmeler can sıkıcı olabilir.

Dolunay aşk evinizde gerçekleşeceği için eğer hayatınızda biri yok ise sizi çok heyecanlandıracak, romantik, sevgi dolu bir aşka yelken açabilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren işlerde başarı yakalama şansı oldukça yüksek, sinema, radyo, televizyon, sahne ile ilgili işler yapıyorsanız eğer bu hafta bu konularda daha şanslı olabileceksiniz. T- kare ile birlikte maddi konularda sınırlarınızı çok fazla aşmamanızı tavsiye ederim. Finansal anlamda oldukça gergin, lüks tüketimden uzak durmanızda, kesenizi çok fazla zorlamamanızda yarar var. Özellikle özel hayatınız, aşk hayatınız, varsa çocuklarınızla ilişkilerde büyük krizler, problemler söz konusu olabilir. Bu konularda riskli girişimlerde bulunmak için pek uygun zaman dilimi değil.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 12. evinizde geri gidecek olan Merkür, kronik bir takım rahatsızlıkları tekrar nüks ettirebilir. Uzun zaman önce kaybettiğiniz değerli eski bir eşyayı bulabilirsiniz. Çocukluk döneminize ait bir takım eşya ve resimler ortaya çıkabilir. Bu dönemde fikirlerinizi, düşüncelerinizi, projelerinizi başkaları ile paylaşmamaya özen gösterin, çalınabilir. Eski ve üzeri örtülmüş bir takım konular yeniden gün yüzüne çıkabilir. Bir takım dedikodular canınızı sıkabilir. Ama güzel yanı da arkanızdan iş çeviren kişilerin işleri elinde patlayacaktır.

Yengeç Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte ev, yuva, aile, yerleşime ait konular, aile ile ilgili konular ön planda olacaktır. Ev alım veya satımıyla ilgili bu hafta bir takım önemli kararlar, sözleşmeler, anlaşmalar gündeme gelebilir. Sanatsal, el yeteneklerinin ağır basacağı bir eğitime başlamak ya da yabancı dil eğitimine başlamak için de çok uygun haftadır.

Kardeşlerinizden, komşularınızdan, yakın çevrenizden maksimum yarar görebileceksiniz. Keza planlanmamış bir seyahat durumu da söz konusu olabilir. Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Hayatınızın zorlanacağı, değişime açık olacağı alanlar, iş, ev ve kariyerinizle ilgili konular olacaktır. Özellikle ailenizde kadınlarla ilişkilerde daha dikkatli olun! Evinizde incir çekirdeğini doldurmayacak bir konuyu gereksiz yere çok fazla abartıp büyütmeyin. Ev ya da işinizde değişim gerektiren fırsatlar yakalarsanız değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Krizler aile ve iş arasında meydana gelebilir. İş ve aile arasında denge kurmanız gerekebilir. Dolunay zamanı hem iş hem evlilik veya ortaklık ilişkilerinin alanı kaynayacak.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 11. evinizde geri gidecek olan Merkür’ün etkilerini sosyal ve arkadaşlık ilişkilerinizde, iş hayatından kazandığını gelirlerde, idealleriniz ile ilgili konularda hissetmeye başlayacaksınız. Arkadaşlarınız ile iletişimde zaman zaman aksaklıklar, yanlış anlamalar meydana gelebilir. Bilgiler farklı bir şekilde dilden dile dolaşabilir. Yardım edeceğiniz veya yardım alacağınız bir konu ile ilgili gelişmeler sandığınızdan çok daha yavaş gelişebilir, pürüzler oluşabilir. Bu ay maaş bordronuzu da dikkatle incelemenizi öneririm. Ödemelerde muhasebesel bir hata ortaya çıkabilir. Arkadaşlarınızın doğum günü için alacağınız hediyede karışıklık çıkabilir. İşte Merkür bu tarz pürüzler çıkarmak için kollarını sıvamak üzere!

Aslan Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte kafanızı boşaltmanız için yapmanız gereken bir seyahati işaret etmektedir. Bilgiyi düzenleme, tasnif etme ile ilgilenebilir. Yayıncılık, web sitesi, internetle ilgili konularla uğraşabilirsiniz. Bir takım önemli sözleşmeler, anlaşmalar gündeme gelebilir. Fakat imza atacağınız konularda dikkatli okumanızda yarar var.

Maddi anlamda güzel gelişmelerin habercisi olan bu Dolunay, özellikle arkadaşlarınız ve dostlarınız sayesinde para kazanabileceğinize işaret etmektedir. Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Çalıştığınız kimseler, müşteriniz, iş ilişkisi içinde olduğunuz kimselerle mevzuları gereksiz yere uzatmayın. Komşularınızla gereksiz yere gerilmeyin, tartışmalı ortamlardan uzak durun. Trafikte daha dikkatli olun, trafikte kimse ile tartışmayın. Satış veya pazarlama işlerinizde başarı söz konusu olacak. Keza yaşamınızı disipline etmek, diyet, spor, egzersiz gibi programlara yazılmak için de uygun bir süreç. Kadın akrabalarla aranızda gerginliklerde oluşabilir.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 10. evinizde geri gitmeye başlayacak olan Merkür’ün bazı minik uyarılar var! Mesela 5 Mayıs tarihine kadar iş değiştirme planlarınızı ertelemeniz, iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda sözleşme imzalayacaksanız eğer maddeleri dikkati bir şekilde okumanız gerekmektedir. Üstlerle iletişimde zaman zaman aksaklıklar, yanlış anlamalar meydana gelebilir. Kalabalık gruplar ve topluluk önünde kendinizi ifade ederken zorlanabilirsiniz. İşle ilgili beklediğiniz ödül veya başarılarda gecikme olabilir. İşinizle ilgili yazışmalarda dikkatli olmalısınız. Özellikle üstlerinizle olan yazışmalar farklı yerlere gidebilir. Eski iş yeri yöneticileriniz ile de bir araya gelebilirsiniz. Bir de en olası etkisi bilgi hırsızlığının artmasıdır.

Başak Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte size yapılacak olan ödemelerde gecikmeler gündeme gelebilir. Özellikle freelance çalışıyorsanız, ödemenizi almakta veya maaş zamanızda biraz gecikme olabilir. Size yeni iş teklifleri de sunulabilir. Fakat koşulları iyileştirilebilir olması için gücünüzü ortaya koymanız gerekebilir.

Yalnız finansal konularla ilgili riskli girişimlerden uzak durmanızda yarar var. İş ve kariyer anlamında bir fırsat ile karşılaşabilirsiniz. Yalnız değerlendirirken dikkat edin, altı boş çıkmasın. Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Finans anlamında değişimlere açık olmanızda yarar var. Kazancınızın şekli ve miktarı değişebilir, iş değişimi söz konusu olabilir. Açıkçası maddi anlamda abartılı harcamalar yapmak için pek uygun bir hafta değil. Borç almayı, vermeyi, borçlanmayı veya kredi işine girmeyi de pek tavsiye etmiyorum. Keyfi harcamalarınızı abartabilirsiniz gibi gözükmektedir.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 9. evinizde geri gidecek olan Merkür, olası yapacağınız tanıtım ve pazarlama etkinliklerinden yeteri kadar verim elde edememenize neden olabilir. Eğer seyahate çıkacaksanız biletinizi tekrar kontrol edin! Merkür Retro’larında sıkça rastlanan bir durum ise bagaj fişlerinin karışması veya bavulların kaybolmasıdır. Dikkat etmekte yarar var. Bu tarih aralığında başladığınız eğitimleri, kursları devam ettirmekte zaman zaman zorlanabilirsiniz. Eğer ithalat veya ihracat işleri ile ilgileniyorsanız sipariş alışverişlerinde, ödemelerde gecikmeler meydana gelebilir. Mailing sorunu yaşayabilirsiniz. Eğer öğrenci iseniz sınav zamanı kafanızı toplamakta zorlanabilir veya sınav kağıdınızın değerlendirmesinde hatalar olabilir.

Terazi Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Yakın çevre, kardeşler, komşular, yakın akrabalarla ilişkilerde zorlanmalar oluşabilir. Özellikle onların söyleyeceği bir takım şeyler kafanızı karıştırabilir, daha fazla düşünmenize sebep olabilir. Dolunay ile birlikte hayatınızın gidişatıyla ilgili bir takım kararlar verip, kontrolü ele alma zamanı olacaktır.

Dolunay zamanı biraz daha müsrif olabilir, önünüze çıkan koşul veya fırsatları aşırı eleştirel yaklaşmaktan dolayı değerlendirmekte zorlanabilirsiniz. Yabancılar, yurt dışı, eğitim, seyahatle ilgili konularda şans sizden yana olurken, olası çıkacağınız seyahatte bavulunuzu, biletinizi kaybetmemeye özen gösterin. Eğer önemli bir yazılı sınav veya yazılı mülakata girecekseniz cevap kağıdınızı üç defa kontrol etmenizde yarar var.  Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Özellikle ikili ilişkiler, özel hayat kriz altında olacak. Eğer ki partneriniz var ise bu dönem onu biraz daha alttan almanızda, köprüleri yıkmamanızda yarar var. İlişkiler arenası biraz sakat, aniden ilişkiler biter, evlilikler boşanmaya kadar gidebilir. Açıkçası fiziksel olarak da majör değişimler yapmak için pek uygun değil.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 8. evinizde geri gidecek olan Merkür, finansal konularla ilgili bir takım kararlar vermeden önce detaylı bir şekilde iyice düşünmek gerektiğine işaret etmektedir. Ayrıca ödemeler yanlış yerlere gidebilir, kredi kartınızı kaybedebilirsiniz. Geçmişte unuttuğunuz bir takım borçlar, ödemeler gündeme gelebilir. Miras konuları gündemde olanların bazı karışıklıklar olabilir. Beklediğiniz ödemelerde gecikmeler olabilir, banka işlemlerinde hatalar meydana gelebilir. Mesela bankamatik kartınızı yutabilir. Eğer ortaklık gerektiren işler yapıyorsanız bu retro zamanı gelirlerde azalmalar oluşabilir.

Akrep Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için harika bir hafta! Özellikle sigarayı bırakmak isteyenler, iş başına! Yine bunun yanı sıra sağlığınızla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hassas olabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmanızda yarar var.

Bir takım perde arkasında dönen olaylar, konular, dedikodular canınızı bir parça sıkabilir. Yine psikolojik destek ve yardım almak veya uzman bir doktorla görüşmek için ideal bir dönem. Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Özellikle kadın müşteriler, iş yaptığınız kimselerle güç ve ego mücadelesine girmemeniz de yarar var. Gizli, saklı, skandal sayılabilecek ilişkilerden uzak durun. Keza olası çıkacağınız seyahatlerde krizler söz konusu olabilir. Kimseyle dalaşmamaya özen gösterin. Tartışmalı ortamlardan uzak durun. Sağlığınızla ilgili konularda da özelikle tansiyona dikkat etmenizde yarar var. Rutin kullandığınız ilaçları almayı unutmayın. Yaptırmanız gereken kontrolleri aksatmamaya özen gösterin.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 7. evinizde geri gidecek olan Merkür, partnerinizle veya ortağınızla aranızda iletişim problemleri ortaya çıkarabilir. Bu herhangi birinizin seyahatte iken cep telefonu ile ilintili bir problem olabileceği gibi birbirinizi yanlış anlamadan kaynaklı sorunlarda olabilir. Eğer evlilik tarihinizin Merkür’ün geri gideceği tarihlerden birinde ise, evlilikle ilgili hazırlıklarda bir takım aksilikler, unutkanlıklar, gecikmeler meydana gelebilir.

Asıl size düşmanlık besleyenlerin kim olduklarını belirlemekte yanlışlıklar yapabilirsiniz. Yanlış anlamalar yüzünden suçsuz kişilerle münakaşa içine girebilirsiniz. Bu süreçte yeni ortaklıklara adımlar atmak, sözleşmeler imzalamak için şartlar ve koşullar çok uygun olmayabilir.

Yay Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte dostluklarınızın, arkadaşlıklarınızın bir nevi testten geçeceği bir zaman olacak. Bir dostunuzla aranızda para ile ilgili bir mevzu oluşabilir, ödeme, borç, alacak veya verecek ile ilgili olabilir. Olası bir konu ile ilgili bir sorunu çok fazla büyütmemeye özen göstermekte yarar var.

Bunun yanı sıra hayatınıza arkadaş bazında yeni kişiler katılabilir. Fakat yeni tanışacağınız kişilerin iyi niyetli olup olmadığına dikkat etmenizde yarar var. Dolunay ile beraber kariyerinizi ilgilendiren konularda bir fırsat veya şans ile de karşılaşabilirsiniz. Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklarla ilgili konularda para meseleleri yüzünden krizler söz konusu olabilir. Arkadaşlıklarınız testten geçebilir, açıkçası güçlü ilişkiler zayıflayabilir. Finansal konularda borç almak, vermek için pek uygun bir dönem değil. Sosyal hayatınızı canlı tutmak için daha çok para harcayabilirsiniz.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 6. evinizde geri gidecek olan Merkür’ün sizlere bazı uyarıları olacaktır. Öncelikle iş yerinizde ve çalışma ortamınızda bilgisayarlarınızı yedeklemenizi öneririm. Bu süreçte iş yerinde kullanılan elektronik cihazlar birden sapıtabilir. İş arkadaşlarınız ile aranızda yanlış iletişimden kaynaklı ciddi sorunlar baş gösterebilir. Bu dönem eski iş başvurularınızı gözden geçirmek, cv’nizi yeniden düzenlemek, elinizdeki işleri tamamlamak için harika bir zamandır. Ama yeni işlere başlamak pek talihli bir şekilde seyretmeyebilir.

Sağlıkla ilgili konulara yine bu dönem dikkat etmek yerinde olacaktır. Eski kronik bir takım rahatsızlıklarınız yeniden ortaya çıkabilir. Günlük işlerinizi halletmeye çalışırken trajikomik aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Oğlak Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte iş ve kariyerinizi ilgilendiren koşullar ön planda olacak. Bu aslında nispeten güzel bir etki yeni iş teklifleri ile karşılaşabilir, yükselmenizi sağlayacak koşullar oluşabilir. Yalnız kararsız kalabilir, ne yöne gideceğinizi bilemeyebilirsiniz.

Özellikle ev ve iş arasında denge kurmak, otorite figürlerle ilişkilerde ve iletişimde stresten, fevrilikten uzak durmakta yarar var. Bireysel anlamda kendi korkularınızı, kendi kendinize koyduğunuz engellerin üstesinden gelmeniz gerekecek. Dolunay’ın önemli olmasının sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının oluşacak olması gökyüzünde, iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda değişimlere açık olmalısınız. Krizler söz konusu olabilir, kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizleri fazlası ile gerebilir. Üstlerle ilişkilerde olası problemleri gereksiz uzatmak yerine alttan alabilmeyi öğrenmenizde yarar var. İş hayatında krizler söz konusu olabilir. Özellikle kadınla ilişkiler iş hayatında daha problemli bir hal alabilir.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 5. evinizde geri gidecek olan Merkür, öncelikle aşk meşk konularında kafanızın biraz karışmasına sebep olabilir. Karar verme mekanizmanız doğru dürüst çalışmayabilir. Eğer bir seçim yapacaksanız doğru analiz edemeyebilirsiniz. Ani başlayan aşklar aynı hızda bitebilir, şaşkına uğrayabilirsiniz. Seyahat planlarınızda aksaklıklar oluşabilir. Çocuklarla iletişimde zorluklar yaşayabilirsiniz. Biliyorum fazla gamlı baykuşluk yaptım, ama elimde değil ne yazık ki…

Bu Merkür gerilemesinin bir diğer etkisi de eski aşklarınızın yeniden hortlaması olabilir, onlardan mail, sms..vb haberler alabilir, haklarında ki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Bir de unutmadan bu gerileme sürecinde riskli yatırımlardan ve işlerden uzak durmakta fayda var. Flört ettiğiniz kişi sayısı çok ise, gönderdiğiniz mesajlara dikkat edin yanlış kişiye yanlış mesajlar gitmesin.

Kova Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte uzak akrabalarla ilişkilerde dikkatli olunması gereken bir süreç olacak. Bazı sözler, dedikodular canınızı sıkabilir. Bunun yanı sıra eğitim, yayıncılık, akademik eğitim, web sitesi, internet, tanıtımla ilgili konularda oldukça ön plana çıkacaktır. Sürpriz fırsat ve tekliflerle karşılaşabilirsiniz.

Fakat dikkat edilmesi gereken konular aşırı aceleci, fevri davranışlarınızdan dolayı dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte gelir getirici önemli bir proje hazırlığında olabilirsiniz. Dolunay  önemli olmasının önemli sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Eğitim, yayıncılık, yurt dışı ile ilgili konular, hukukla ilgili konularda can sıkıcı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu konularda karşılaşabileceğiniz herhangi bir durumu çok da fazla abartmamaya özen göstermenizde yarar var. İletişim kazalarına karşı da dikkatli olun. Sağlığınıza gereken özeni gösterin. Özellikle ayaklarınıza, ayak bileklerinize dikkat edin. Özellikle psikolojik olarak gergin olabilir, ruhsal anlamda kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz. Uyku düzeninizde de sıkıntılar söz konusu olabilir. Kronik rahatsızlıklarınız yeniden nüksedebilir.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. 4. evinizde geri gidecek olan Merkür, eviniz içinde kullandığınız elektronik aletlerde bir takım sorunlar, arızalar çıkarabilir. Evinizde kullandığınız bilgisayar, laptop, mutfak gereçleri, kumandalar, televizyon, müzik seti…vs de bir takım arazlar oluşabilir. Aile içinde özellikle kelimeler havada uçuşabilir. Herkes başka telden çalar ve bireyler birbirini anlamakta zorlanabilir, yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir. Bu süreçte ev değiştirmek, yeni ev almak için çok uygun değildir. Geleceğe yönelik yaptığınız planlar sürekli değişebilir, kafanız karışık olabilir.

Balık Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftaya Terazi burcunda Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay ile birlikte maddi anlamda bir sorumluluk veya yükümlülük altına girebilirsiniz. Bu kredi olabilir, önemli bir taksit olabilir. Yalnız birlikte olduğunuz kişi ile finansal konular üzerinden gerginliklerden uzak durmanızda yarar var.

Bu Dolunay süreci ödemeler, borçlar gündemde olacaktır. Bir diğer olası etkisi de -ki aslında böyle olmamasını umuyorum- sağlıkla ilgili konulara özellikle para harcayabilirsiniz. Dolunay önemli olmasının önemli sebeplerinden biri de T- kare dediğimiz açı kalıbının gökyüzünde oluşacak olmasıdır. Özellikle sağlıkla ilgili konular için ekstra harcamalar yapmanız gerebilir. Açıkçası maddi anlamda risk almak, yatırım yapmak için pek uygun bir hafta değil. Mali krizler, kayıplar, zorlanmalar, ödemelerde hatalar, uğraşacağınız angarya işler olabilir. Aslında aşktan yana da şanslı bir dönemde olacaksınız. Kendinizi daha çekici, daha talep edilebilir bulabilirsiniz. Gözler sürekli sizin üstünüzde olabilecek.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak ve 3 hafta kadar sürecek. Her türlü iletişim aracını kullanırken dikkatli olmanız konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Yanlış kişilere, yanlış mesajlar, mailler gitsin istemezsiniz. Bilgi yanlışlıkları ortaya çıkabilir, bilgiler karışabilir. Bu etki aynı şekilde kardeşleriniz ve komşularınızla ilişkilerde de aksaklıklar ve yanlış anlamalar oluşturabilir. Özellikle bu tarihler arasında seyahat planları olanlar, seyahat öncesi ve bilet bavul kontrollerini dikkatli bir şekilde yapmalarını önerebilirim. Yanınıza aldığınızı sandığınız bir şeyleri almadığınız için keyfiniz kaçabilir.

Özelikle bu gerileme döneminin favorisi bavulların kaybolmasıdır. Bu yüzden bagaj fişinize sahip çıkınız ki sonradan zor duruma düşmeyin. Kısacası ne kadar iyi organize o kadar iyi Merkür Retrosu! Merkür gerilerken başladığınız eğitimleri yarıda bırakabilir, okumaya başladığınız kitapları bitirmekte zorlanabilir veya içeriğini hemen unutabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder