Facebook Ailesi

Custom Search

10 Nisan 2017 Pazartesi

Öner Döşer 10-16 Nisan 2017 Haftası

Merkür gerilemesi başlıyor!


İletişim gezegeni Merkür Boğa burcunda gerilemeye başlıyor (4 derece 50 dakika Boğa). Merkür gerilemesi zamanlarında iletişimde sıkıntılar vardır. Kendimizi anlatmakta, birbirimizi anlamakta, ortak paydada buluşmakta zorlanırız. Bu yüzden böylesi zamanlarda konuştuklarımıza, yazdıklarımıza daha fazla özen göstermemizde fayda vardır.

Merkür gerilemesi Boğa burcunda başladığına göre, maddi ve ekonomik konularda temkinli hareket etmemiz, gözü kara riskler almaktan, düşünmeden girişimler yapmaktan uzak kalmamız gerekmekte.

Huzuru ve fiziksel güvenceyi korumak da ayrı bir önem taşıyor Merkür’ün Boğa burcundaki gerileme sürecinde. Merkür’ün 20 Nisan sonrasında gerilemesine Koç burcunda devam edeceğini göz önüne alırsak, gerilemenin tamamlanacağı 4 Mayıs’a kadarki süreçte agresif ve düşünmeksizin yapılan aceleci konuşmalara, hızlı kararlara açık olacağımızı düşünebiliriz. Merkür gerilemesini kapsamlı bir şekilde ele aldığım yazım bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyenlere yol gösterici olabilir.

Venüs direkt harekete dönüyor


İlişkiler gezegeni Venüs 4 Mart 2017 tarihinden bu yana devam eden gerilemesini 15 Nisan Cumartesi günü tamamlıyor ve direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. İlişkilerimizi, sevgi alışverişlerimizi daha iyi düzenleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Sadece kendimize konsantre olmaktan uzaklaşır, olaylara başkalarının gözünden de bakabilirsek, daha fazla anlayış geliştirebiliriz.

Tam da referandum üzere Venüs’ün direkt harekete dönmesi, umarım birbirimizin kararlarına saygılı ve esnek yaklaşabilme kabiliyetimizi arttırır. Referandumun sonucu hangi yönde olursa olsun, bütünün hayrına olması dileğiyle!

Astrolog Öner Döşer 10 - 16 Mayıs 2017 Haftaya Bakış


Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay’ın çok dikkat çekici bir açısı yok. Genel olarak dengeli ve rahat bir akıştan bahsedebiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren, gelişme ve ilerleme yönünde bazı şans ve fırsatlara açık olacağız. Öte yandan, Merkür’ün Boğa burcunda gerilemeye başlayacak olması, maddi ve fiziksel güvence konularının gündemimizde daha fazla yer bulacağını, bu konularda tamamlanmamış işlerin tamamlanması gerektiğini, eksikleri gözden geçirmemiz gerekeceğini düşündürüyor. Para piyasalarında düzeltme hareketi olabilir. 3 Mayıs’a kadar sürecek Merkür gerilemesi hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, bir o kadar da gergin bir gündeyiz diyebiliriz. Ay’ın Jüpiter-Plüton karesini tetiklediği sabah erken saatlerinde gergin ve çekişmeli bir enerji akışı var. Para piyasaları açısından hararetli bir gündeyiz. Saat 09:08’de Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor ve dolunay zirve noktasına varıyor. İlişkiler açısından gerginliklere açık bir zaman diliminde olduğumuzu fark eder, kendimizi buna göre ayarlarsak, fazla sorun yaşamadan işlerimizi yürütebiliriz. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde gerek duygusal, gerekse sosyal ilişkilerde dengesiz çıkışlara ya da beklenmedik zorlu gelişmelere açık olacağız, dikkat! Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri civarından itibaren frene basabilmek, düzenleme veya ayarlama yapabilmek daha kolay olacak. Olgun ev aklı başında davranmak işleri kolaylaştıracaktır. 21:18’de bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Terazi burcundaki ilerlemesine…

Çarşamba gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 01:41’de Akrep burcuna geçiyor. Gün genelinde sessiz ve derinden gitmeyi tercih edebilir, sezgilerimize kulak verebiliriz. Ülkemizin gençleri, sanatçıları, sporcularıyla ve diplomatlarıyla ilgili konuların gündemimizde daha fazla yer alması mümkün. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde sözlü tartışmalara açık olabiliriz. Ne konuştuğumuza, ne yazdığımıza dikkat etsek iyi ederiz. Önemli toplantıları öğle sonrasındaki saatlere almak daha isabetli olabilir. Günün ikinci yarısında daha rahat bir enerji akışı var. Ay’ın ülkemizin burcu olan Akrep’te ilerlediği bu güzel günün gecesinde LİDERLER ZAMANI başlıklı bir online seminer sunacağım. 20:30-22:45 saatleri arasında sunacağım bu seminer hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizle ilgili konularda bazı ilginç gelişmelerle karşılaşacağımız bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde fedakarca, düşünceli ve yardımsever tavırlar ortaya koymak, işlerimizin daha rahat ilerlemesine yol açabilir. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde kendimizi daha güçlü ve etkili ifade edebiliriz. Önemli ve etkin pozisyonda kişilerden destek bulabiliriz. Ay-Mars karşıtlığının etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatleri ve sonrasında gergin ve sert bir enerji akışı var. Kazalara, sakarlıklara, tartışmalara, sıcak gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz…

Cuma gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Etrafımızda gelişen olaylara duyarlılık göstereceğimiz, tepkilerimizi daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağımız bir gündeyiz. Erken saatlerdeki gergin enerji akışı, sabahın ilerleyen saatlerinde yumuşuyor. Sabah saatlerinde birbirimize göstereceğimiz sevgi ve anlayış, günümüzün tamamına sirayet edecektir. Buna özen göstermemiz hem kendimiz, hem de sevdiklerimiz açısından çok önemli bence. 07:17-13:26 saatleri arasında boşlukta (açısız) ilerleyecek olan Ay, 13:26’da Yay burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında iyimserlik, gelecekten umut enerjisi aktifleşiyor. Gün genelinde etkili olan Güneş-Uranüs kavuşumu, pozitif veya negatif yönde (nasıl bir tavır alacağımızla paralel) hızlı ve beklenmedik gelişmelere açık olduğumuzu gösteriyor. Sürprizlerle dolu bir gündeyiz! Para piyasalarında da iniş veya çıkış yönünde dalgalanma bekleyebiliriz. Güneş’in Uranüs ile kavuşumundan sonra Satürn ile üçgen açıya ilerlemesi, para piyasaları ve ekonomik açıdan olumlu görülebilir. Bu genel bir yorum. Ülkemiz açısından ise çok yönlü değerlendirmek gerekir. Zira önemli bir hafta sonuna giriyoruz!

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Heyecan ve motivasyonu yüksek bir gündeyiz. Yay burcu uzun vadeli plan ve programlarla alakalıdır. Gelecekle ilgili konular, uzun vadeli trendler, hayata bakışımızı etkileyen durumlar, olaylar ve yaklaşımlar Yay burcu ile bağlantılı görülür ve Ay’ın bu burçtan geçiş zamanları, içinde bulunduğumuz durumlara daha geniş çerçeveden bakmamız ve uzun vadeli düşünmemiz gerektiğini hatırlatır. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde yanılgılara, yanıltılmaya, bazı hayal kırıklıklarına veya kararsızlıklara açık olabiliriz. Venüs Balık burcunda direkt harekete dönüyor. İlişkilerimizi, sevgi alışverişlerimizi daha iyi düzenleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Sadece kendimize konsantre olmaktan uzaklaşır, olaylara başkalarının gözünden de bakabilirsek, daha fazla anlayış geliştirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olacak Ay-Jüpiter altmışlığı, gelecekten umut ve iyimser düşünceleri aktif ediyor. Ülkemizin ve bütünün hayrına niyet, dilek ve niyazlarda bulunmak açısından güzel bir akşamdayız.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli bir gündeyiz! Ay’ın çok sayıda açı yapacak olması, hayli hareketli bir güne işaret etmekte. Sabah saatlerinde henüz Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisi devrede olacak. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında hoş ve güzel gelişmelere açık olacağız. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, talepte ve teklifte bulunabiliriz. İdareci, etkili, ön planda bulunan kişilerle irtibata geçmek ya da otoritemizi ortaya koymak ve kendimizi kabul ettirmek gereken işlere adım atmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu ilerleyen saatlerde duygusal karmaşa ve duygusal çıkışlara açık olabiliriz. Bu açının ardından Ay-Satürn kavuşumu kesinleşiyor (21:26). Yani Ay, Venüs-Satürn karesini çalıştırıyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından sıkıntılı bir zaman akşam saatlerinde anlayış ve esneklik göstermeyi başarabilmeliyiz! Saat 21:26’daki bu son açısının ardından başka temel açısı kalmayan Ay, saat 02:04’te Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder