Facebook Ailesi

Custom Search

16 Temmuz 2017 Pazar

Öner Döşer 17-23 Temmuz 2017 Haftaya Bakış

17 Temmuz haftası ASLAN BURCUNDA MARSİYEN YENİAY


Yeni umutlara yelken açmaya hazırlandığımız bir haftadayız. 23 Temmuz Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay Mars ile birleşiyor, geleceğe yönelik önemli girişimler yapmak adına motivasyonumuzun güçlü olacağını, cesaretli adımlar atma arzusunda olacağımızı gösteriyor. Mars ile hizalanan yeniay ve dolunaylar aktif, dinamik ama bir o kadar da agresif zamanlara işaret eder. Sıcak zamanlardan geçiyoruz ve ateş elementindeki gezegen yoğunluğu da sıcaklığın yükseleceğini düşündürüyor.

Pazartesi gününe başlarken Ay henüz Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve tempolu bir hafta sonunun ardından, haftanın bu ilk gününe daha sakin ve sağlamcı bir şekilde başlamak istiyoruz. Ay’ın en son açıları Mars-Uranüs ile olduğundan, sert ve patlayıcı enerjiler sabahın erken saatlerine de yansıyor henüz. 08:04’te Boğa burcuna geçen Ay’ın etkili bir açısı yok. Para hareketlerimizi bugün yapabiliriz. Güvenceye almak istediğimiz işler açısından girişimlerde bulunabiliriz. Venüs-Neptün karesinin etkili olması, özel ilişkiler açısından dikkatli olmamız gerektiğine işaret ediyor. Hayal kırıklığı ve yanılgı riski taşıyan bu zaman dilimlerinde karşımızdaki kişilerden beklentilerimizi yüksek tutmayabiliriz, gereğinden fazla alınganlık ve hassasiyet göstermeyebiliriz. Mars-Uranüs karesinin agresif etkileri gün boyunca devrede olacak. Beklenmeyen veya öngörülemeyen gelişmelere açık olabiliriz!

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha verimli ve destekleyici bir gündeyiz. Mars-Uranüs karesinin patlayıcı-agresif-öngörülemez durumlara davetiye çıkaran enerjisi henüz devrede. Ama gün genelinde etkili olan Venüs-Jüpiter üçgeni, özel ve sosyal ilişkiler açısından destekleyici işlev görüyor. Bu uyumlu açı, parasal konularda yapacağımız işler açısından da değerlendirilebilir. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu sabah-öğle saatleri arasında girişeceğimiz işlerde güçlü destekler bulabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz.


Çarşamba günü sabah saatlerinde Boğa burcunda ilerleyen Ay’ın Güneş ve Mars ile uyumlu açısı, sabah erken saatleri değerlendirebilirsek, yapacağımız girişimlerde arzu ettiğimiz gelişmeleri yakalayabileceğimizi düşündürüyor. Tabii Ay’ın boşluğa gireceği 09:11 sonrasına kalmamak kaydıyla. 10:31’de Ay İkizler burcuna geçiyor. İletişimi bol, hareketli, zihinsel açıdan aktif bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Satürn üçgenini önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Anlaşmalar imzalayabilir, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebiliriz. Geleceğe yönelik konularda akılcı kararlar almak, bunların uygulamaya konulması açısından da kullanabiliriz.


Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Fikir alışverişleri ve bilgi akışıyla bezenen zihinsel açıdan aktif ve uyanık hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde kararsız kalabiliriz ya da yanlış kararlar verme eğilimi gösterebiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatleri ve Ay-Venüs kavuşumunun etkin olacağı öğle saatleri arasında girişeceğimiz işlerde beklediğimizden de olumlu, destekleyici sonuçlar alabiliriz. Bugün içerisinde kullanmak açısından en güzel zaman dilimini 11:54-14:38 arası olarak verebiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde ise zorlu, engelleyici ve sorumluluklarımızı hatırlatan bir enerji akışı var! Önemli konuşma ve yazışmalarımız açısından gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Merkür altmışlığını bekleyebiliriz (22:32 sonrası)

Cuma gününün sabah saatlerinde Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Uranüs ile altmış derecelik uyumlu açısının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay (08.40) saat 11:09’da Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve ülkemizi ilgilendiren konulara odaklanacağımız bir gündeyiz. Duygusal tepkiler verebilir, her zamankinden daha hassas davranabiliriz. Aile içi ilişkileri düzeltme, ev ve yerleşimle ilgili konularda harekete geçmek açısından da değerlendirebiliriz bugünü. Akşam saatlerinde yakınlaşan Ay-Neptün üçgeninin soft, romantik etkileri devrede olacak.

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan tepkiler vermeye açık olduğumuz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında abartıya kaçabilir, boyumuzun üzerinde işlere kalkışabiliriz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde güç çekişmelerine meyil veren, zorlayıcı bir enerji akışı söz konusu, dikkat! Ay-Uranüs karesinin etkilerinin belirginleşeceği akşam saatleri ve sonrasında olayların hangi yönde gelişeceğini kestirmekte zorlanabiliriz. Bitiş, bırakış ve tamamlama enerjisinin kendisini belli ettiği bir zaman dilimindeyiz…

Pazar gününe başlarken Yengeç burcunda ilerleyen Ay, saat 09:04’te Uranüs ile kare açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Öngörülmesi zor, değişken duygusal açıdan da çalkantılı sabah saatlerinin ardından Ay’ın Aslan burcuna geçişiyle birlikte kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz (11:33). Saat 12:45’te Ay ve Güneş aynı boylam derecesine varıyor: yeniay! Aslan burcunda ilerleyen Mars ile birleşen bu yeniay cesaret ve girişim ruhunu tetikliyor. Kendine güven ve yönetme becerisini ortaya çıkarmaya yönelik bir atmosfer oluşuyor. Sportif aktivitelerde yer almak, spora başlamak açısından güzel bir gündeyiz. Bu açıdan da bugünü değerlendirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder