Facebook Ailesi

Custom Search

14 Nisan 2018 Cumartesi

Dinçer Güner 16 Nisan 2018 Yeniay ve Etkileri


Koç burcunda Uranüsyen Yeni Ay

16 Nisan sabaha karşı Koç burcunun 26. derecesinde Uranüsyen bir Yeni Ay meydana gelecek. Aynı zamanda Yeni Ay'da Phaeton astreoidi ve Alp-Herg sabit yıldızı etkin olacak. Bu Yeni Ay zamanı girişeceğiniz her türlü yeni işte kararlı olmalı, fikirlerinizi son dakika değiştirmemelisiniz. Aman dikkat!

– Bu Yeni Ay bir amaç belirleyip o amaç uğruna planlar yapıp adımlar atmak için çok idealdir.
– İyimser, hevesli, coşkulu ve hayatımızda yeni bir takım başlangıçlar yapmak için uygun zamanlardır.
– Lidersel özelliklerimizi daha fazla ortaya koymak isteyebilir, bir takım konular için öncülük etmek isteyebiliriz.
– Aceleci, panik ve aşırı heyecanlı olabiliriz. Sabır mekanizmamız biraz sekteye uğrayabilir. Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.

– Sağlığımızla ilgili özellikle baş bölgesinde bulunan organlar hassas olabilir. Baş ağrıları ve kronik migreni olanlar bu Yeni Ay zamanı migrenleri daha çok azabilir. özellikle tansiyon problemi olanlar biraz daha dikkat etmelerinde fayda var. Bunun yanı sıra dil ve kulaklar da hassaslaşabilir. Panik atak gibi sorunlar oluşabilir.
– Yeni şeyler denemeye, hayatımıza yenilikler katmak isteyebiliriz.
– Özgürleşme, daha rahat hareket etme isteğimiz daha da artabilir, yeni fikirlere ve girişimlere açık oluruz.
– Koyacağımız hedeflere çok rahat bir şekilde ulaşabileceğimize, ama unutmayın hedef koymak burada kilit cümle! Hedefiniz var ise sırtınız yere gelmez…
– Yeni bireysel girişimlerinizin sonuçlarını olumlu bir şekilde toplayabileceksiniz. Yeni başlangıçlar, iş girişimleri, bireysel olarak yapacağınız her türlü aktivite için geçerlidir.
– Varsa çocuklarımızın sorunları ile yakından ilgilenmek, onların ihtiyaçlarını tespit etmek, çocuklarımızın veya bakmakla yükümlü olduğumuz çocuklarla ilgili gelecek planları yapmak içinde harika bir dönem.

Astrolojide çocukları sembolize eden iki burç vardır. Bunlardan biri KOÇ bir diğeri de ASLAN burcudur. Umuyorum ki çocuklarla ilgili negatif temalı konular değil, bizleri daha çok mutlu edecek konular, organizasyonlar gündeme gelir. Yeni Ay Uranüsyen olacaktır. Astrolojide ise Uranüs; hava ve demir yolu taşımacılığı, teknolojik icatlar, uzayla, astroloji ile ilgili konular, emek örgütleri, grev, isyan, ayaklanma, devrim, izinsiz protesto gösterileri, savaşlar, kasırga, uçaklar, hava yolu şirketleri, yüksek güçlü rüzgarlar, depremleri, özgürlük hareketlerini, özgürlük, marjinal, bilinçte uyanışı sembolize eder. Bu saydığım konu başlıkları ile ilgili stres yaratıcı durumlar, krizler, problemler meydana gelebilir açıkçası. Bu biraz sert bir Yeni Ay olacak. Volkanik hareketlenmelerde artılar meydana da gelebilir bu dönem.

Yeni Ay’ın yöneticisi olan MARS'ın o gün Oğlak burcunda seyahat etmesi, Yeni Ay’ı etkilerinin daha çok Oğlak sembolikleri ile ortaya çıkacağına işaret etmekte. Hükumetler, inşaat sektörü, düzen ve sistem kurmak, toplumsal prestij, sağlıkta dişler, kemikler, yaptırım gücünü elinde tutan kişiler, yargıçlar, iktidar partisi, genelkurmay başkanı, komutanlar, mühendisler, anıtlar müzeler, tarihi eser yerler, tarihi eserler, eski yapılar, eski binalar, köklü kurumsal firmalar sembolizmi arasında yer alır. Bunların yanı sıra Oğlak burcunda disiplin, kurallar, sıkı çalışma, özveri, iş hayatı, mesafeli olma gibi temaları da içermektedir. Ve en önemlisi iş hayatı, iş hayatında yöneticiler, strateji belirlemek, sorumluluk almak, güvenilir olmak, statü arayışı içinde olmak, başarılı olmak demektir. Yeni Ay daha çok bu alanlarda yeni girişimlere, yeni başlangıçlara, yeni adımlara işaret etmekte. Yeni Ay sürecinde yeni işlere başlamak, para kazanmak için yeni kaynaklara yönelmek, ortaklıklar kurmak, iş projelerini hayata geçirmek için de gayet uygun zamanlar.

Yeni Ay’da Phaeton astreoidi ve Alp-Herg sabit yıldızı etkin olacak. Phaeton; otomobil, ulaşım, her türlü taşıma, seyahat, yolculuk ve binek araçlarını sembolize eder. Yeni Ay zamanı demek ki kişisel anlamda, kendimize yeni seyahatler organize edebilir, arabamızı değiştirebilir, yeni araba alabiliriz. Ama yine de yolculuklarda işin içinde Koç olduğundan dolayı, hız yapmamaya özen gösterilmesinde fayda var. Kazalara biraz açık bir Yeni Ay olabilir çünkü. Alp-Herg sabit yıldızı da hazırlık, kararlılık, ve nihai başarı ile ilgilidir. Bu Yeni Ay zamanı girişeceğiniz her türlü yeni işte kararlı olmalı, fikirlerinizi son dakika değiştirmemelisiniz. Çok iyi hazırlık yapılmasında fayda var.
TÜRKİYE VE DÜNYA AÇISINDAN YENİ AY

Yeni Ay, Türkiye doğum haritasının 10. evinde ve Şiron’a yakın bir derecede olacak. Türkiye'nin Şiron'u da 18 derece Koç burcunda yer almaktadır. Öncelikle 10. ev ülkeler astrolojisinde cumhurbaşkanı, başbakan, hükümeti temsil eden kişiler, liderler, ünlü kişiler demektir. Şiron ise Koç temalı durumların olabileceğini düşünüyorum. Şiron bizim yara aldığımız konulara işaret eder ya da yaraları sarmaya çalıştığımız. Bir şekilde yara verebilecek sürpriz, öngörülemez, ani, şok edici bir atak bekliyorum açıkçası… Koç askeri bir durum, patlama, büyük bir kaza, mühimmat depoları, cephaneliklerle ilgili bir durum, ateşli veya silahlı büyük bir saldırı, çocuklarla ilgili sorunlar emniyet güçlerine saldırı gibi olaylar vuku bulabilir.

Bunun yanı sıra bu liderler, hükumet temsilcileri ile ilgili sorunlarda söz konusu olabilir. Tabii ki askeri yapılanma, askeri hareketlilik, iş hayatında yeni düzenlemeler, çalışan kesimlerin sorunları ile yeni düzenlemeler, sağlık sektörü ile ilgili yeni düzenleme ve çalışmalarda söz konusu olabilir. Uluslararası alanda yeni anlaşma adımları atılabilir, ekonomik olarak yeni adımlar, düzenlemeler, bankacılık sistemi, para , ekonomi konusunda da yeni yapılanmalara gidilebilir. Devlet yönetiminde söz sahibi kişileri, aniden sinirlendirecek, beklenmedik sürpriz durumlarda meydana gelebilir. Bu daha çok, sınır komşularımızla olan ilişkiler üzerinden olabilir. Öngörülmeyen durumlara karşı dikkatli olunmasında fayda var.

Phaeton astreoidi etkin olacağından dolayı bu dönem benzin fiyatlarında artış söz konusu olabilir. Ülke içinde araba kazalarında artışlar olabilir, genel olarak trafik konusunda dikkatli olunmalı. Alp-Herg yıldızı etkisi ile de yönetim pozisyonunda olan kişilerin, büyük bir kararlılık içinde olması gerektiğini, fikirlerin ve planların değişmemesi gerektiğini vurgulamakta. Ve bu yıldız yeni yatırım araçlarını da sembolize eder. Satürn/Jüpiter doğasında olduğundan dolayı Yeni Ay sürecinde, ekonomik olarak katkı sağlayacak uzak ülkelerle yeni ticari girişimler, yeni yatırım alanlarına yönelebilineceğine işaret etmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder