Facebook Ailesi

Custom Search

31 Mayıs 2018 Perşembe

İrem Su 4-10 Haziran 2018 Haftası Burçlar

KOÇ

Sevgili Koçlar 1-10 Haziran arası, hem yakın çevremiz hem sosyal hayatla iletişimimiz gayet iyi. Şimdi boş ve zırva işlerle uğraşmak yerine, merak ettiklerimizi öğreneceğiz, soracağız, bilgi sahibi olacağız. Belki çok derinlemesine bakmayacağız. Ancak taze bilgiler aklımızda kalacak. İnsanlarla tanışacağız, onlarla bağlantı kuracağız. Bunun yanı sıra evde de zamanımızı geçireceğiz. Sosyalleşirken, evimizi, ailemizi de ihmal etmeyeceğiz. Biraz yine paraya ihtiyaç olabilir. Ancak bir şekilde halledilir. Bu hafta önemli olan işlerimizi ve iş ilişkilerimizi dikkatlice gözden geçirmek. Bazen duygularımız bizi yanıltabilir. Hassas oluruz. Ev içinde ve dış dünyada iletişimde bulunurken, insanların güven vermesini, yüreklendirmesini bekleriz.
Bunu dengeye oturtursak hem aktif şekilde işlerimizi organize ederiz hem de gereksiz yere her şeyi kafamıza takmayız. Bu hafta yolculuk, görüşmeler, toplantılar, dostlarımızla bir araya gelmek yönünde enerjilerimiz yoğun. Ailemiz ve geçmişte yaşanan bazı mevzular gündeme gelebilir. Bunları bilinçli şekilde ele almak gerekiyor. İş-ev, iç dünya-dışarısıyla aramızdaki çizgiyi ılımlı fakat akıllıca ayarlarsak güzel bir hafta geçirmiş oluruz.

BOĞA


Sevgili Boğalar, 1-10 Haziran arası, parasal konularda cin gibi olmalıyız. Hesabımızı bilmemiz, attığımız adımı iyi düşünmemiz, gelgitler içinde yanlışa düşmememiz lazım. Ne alıyor, ne satıyoruz, nelere para harcıyoruz, artı ve eksileriyle duruma bakalım. İnceleyelim, piyasayı anlayalım. İş görüşmelerinde de aynı şekilde alacağımıza vereceğimize dikkat edelim. 6 Haziran günü parasal konularda bir hayli aktif geçecektir. Konuşmalar, yazışmalar, iletişim paranın seyri, kazancımızla ilgili olarak yapılacak görüşmeleri işaret ediyor. Ancak lütfen dikkatli bir şekilde duruma bakalım. Yanılmamak için bu şart. Venüs-Yengeç burcunda ilerliyor. Yakınlarımızla bağımız güçleniyor. Onlarla ilgilenebiliriz. Birlikte zaman geçirebiliriz. Yakın yerlere, bildik aşina kişilerle görüşmek için uygun bir hafta diyebiliriz. Ayrıca eski dostlarla buluşmak, eskiyi anmak için de güzel bir zaman. Hatta bakarsınız, çok eskiden tanıdığınız özel biriyle karşılaşmışsınız. Olur mu olur.

İKİZLER


Sevgili İkizler, 1-10 Haziran arası, sizleri aktif ve girişimci günler bekliyor. Öncelikle Merkür burcunuzda ilerlediği için, zihniniz hızlı, zeki, becerikli, iletişimde üstün performansta çalışıyor. Bu kişisel olarak planlarınızı becerikli şekilde ifade etmenizde, insanları etkilemenizde size ışıktır. Yolculuklar, görüşmeler, eğitim-iş-özel anlamda bir hayli etkileyicidir. Özellikle 6 Haziran günü, önemli konuşmaları ve kararları işaret ediyor. Ancak ufak bir tavsiyem var. Parasal konularda lütfen her şeyi enine boyuna inceleyiniz. Hani enerjimiz yüksek diye, olur olmaz işlere kalkışmayalım. Risk faktörünü gözetelim. İş hayatıyla ilgili kararlarda, size sunulan, söylenen sözlere değil, güvence verilen, garanti sunulan, belgeli olanı tercih edin. Yatırım konularında da aynı şekilde dikkat edin. Girişimci olun, araştırın, soruşturun, hiçbir şeyi hafife almayın, akıllı giderseniz birçok konuda iyi adımlar atabilirsiniz. Sizi ikna etmeye çalışırlar, hallederiz derler, hemen güvenmeyin. Siz gözünüzü dört açarsanız, hiç kimse sizi geçemez. Uzun vadeli düşünün. Gelir-geçer şeylere prim vermeyin.

YENGEÇ


Sevgili Yengeçler, 1-10 Haziran arası biraz dikkatli olmayı gerektiriyor. Çünkü yeni bir şeyler denemeye açığız. Biraz da lafı sözü seviyoruz. Söylenene inanıp, gereksiz yere kendimizi üzeriz. Aynı şekilde biz de başkalarına bir şeyler anlatırız. Aslı astarı var mı diye bakmamız gereken haftadayız. Aklımızı küçümsemeyelim. Bu hafta Merkür enerjisini doğru şekilde kullanmak istiyorsak, bildiklerimizi gözden geçirelim. Neler öğrenebiliriz, kimlerle temasa geçebiliriz, işlerimizi nasıl başarıyla hallederiz. Bunlar üzerinde duralım. Ailemiz, sevdiklerimiz Venüsün burcunuzda ilerleyişiyle bir hayli önemli. Onların üzerine titrersiniz. Eğer bir sağlık veya herhangi bir problem varsa, kendinizi paralarsınız. Onlar için yapamayacağınız şey yoktur. Çocuklarınız, yakın uzak tanıdıklarınız başınızın tacıdır. Ancak ilişkide biraz güç ve baskı söz konusu. Sizin bakış açınız onunla aynı olmayabilir. Sizin fazlasıyla önem verdikleriniz, onun için aşırı duyarlılık olarak algılanabilir. Bunu yanlış anlayabilir, başka yerlere çekebilirsiniz. Biraz düşünüp, taşınmakta yarar var. Güvenmediğiniz kişilere sırrınızı vermeyiniz. Bilmediğiniz yollara da sapmayınız.


ASLAN


Sevgili Aslanlar 1-10 Haziran arası, Merkür-İkizler seyrinin oldukça canlı, aktif ve iletişime dönük enerjisiyle buluşmamızı sağlıyor. Sosyal ilişkiler gibi özel karşılaşmalar için de etkin günlerdeyiz. İlişkide iletişimin doğru, açık ve dürüst olması gerekiyor. Yalan dolan, aslı astarı olmayan sözler ve birbirinizden gizlenen meseleler sorun çıkartmasın. Birbirinize karşı bunları mutlaka göz önünde tutunuz. Parasal konularda, aileyi ilgilendiren meselelerde ve prensipleriniz söz konusu olduğunda eğer sizi bir şeyler rahatsız ediyorsa, bunları ifade edin. Bu hafta birçok açıdan gönlünüz kırılmaya müsait. Birileri sizin duygularınızı hafife aldığında içinize atmak yerine, bunu dile getirmek iyidir. Sosyal ilişkiler tabii ki bu hafta başarılı. Ancak parasal alışverişlere girdiğiniz kişilere dikkat ediniz. 6 Haziran günü, bir plan ve projenin yürürlüğe konması, görüşmeler yapılması veya bir gelişme yaşanması mümkündür. Her ne olursa olsun artı ve eksileriyle duruma bakınız. Bedeninize ve zihninize özen gösteriniz. Sizi kimsenin üzmesine de izin vermeyiniz.

BAŞAK


Sevgili Başaklar, 1-10 Haziran arası yöneticiniz Merkür-İkizler burcunda iş hayatı, toplumsal ilişkiler, plan ve projeler anlamında aktif günleri işaret ediyor. Ancak bizim detaylı düşünce şeklimiz, bu kadar hıza yetişmeyebilir. Detaylar sizin için her zaman önemlidir. Fakat bu hafta, öyle gelişmeler yaşanır ki, oradan oraya koşturmanız, işlerinizi çabucak halletmeniz gerekebilir. Duruma göre tabii ki yine dikkatli analizde bulunalım. Fakat her şey tamamsa, armudun sapı üzümün çöpü diyerek vakit kaybetmeyelim. Bu hafta iş görüşmeleri, başvurular, toplantılar, fikirsel paylaşımlar gündem maddenizde yer alacak. Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız, bunu her yönüyle gözden geçiriniz. Size sunulan teklif varsa, uzun vadeli umut veriyor mu, buna bakınız. Çıkarlarınızı tabii ki düşüneceksiniz. Benim tavsiyem kendinize güvenin. Yakınlarınızdan destek görebilirsiniz. Ancak evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi konularda lütfen bir daha düşününüz. Sizi kimsenin hafife almasına da izin vermeyiniz.

TERAZİ


Sevgili Teraziler 1-10 Haziran arası Merkürün zihin açıklığı veren, iletişime dönük enerjisi bir hayli etkili olacak. Sözgelimi yolculuklar, yeni kararlar, bir şeyi araştırmak, öğrenmek, yerinde görmek, dokunmak, bilgi sahibi olmak için enerjiniz gayet yüksek. Tabii ki bu enerjiyi doğru şekilde yönlendirmek gerekir. Sözgelimi iş hayatında duygular bir hayli ön planda. Bazen bütün bunlar, doğru bir karar vermenin önüne geçebilir. Akıl bu kadar hızlı çalışırken, duyguların insanı geçmişe sürüklemesi, bazen burnumuzun ucundaki bir fırsatı gözden kaybetmemize yol açar. Size sunulan teklifi, karşınıza çıkan fırsatı mantıklı şekilde inceleyiniz. Size uygunsa, şartlar iyiyse, sadece alışkanlıklarınız nedeniyle reddetmeyin. Bazen hayata önümüze bir yol çıkarır. Ancak biz alıştığımız yolu daha kolayımıza geliyor diye tercih ederiz. Böyle yapmayın. Her yönüyle gözden geçirin. Ona göre karar verin. Görünen o ki, Teraziler duygular ile akıl arasında gelip gidecekler. Ben de, inceleyin diyorum. Ona göre karar veriniz.

AKREP


Sevgili Akrepler, 1-10 Haziran arası, parasal konularda özellikle bu hafta kimden ne alıyoruz, kime ne veriyoruz bunlara çok dikkat edelim. Hani deriz ya, cin fikirli diye. Hem biz hem de başkaları kendi çıkarını düşünecek. Buna göre taktik uygulayacaktır. Vergimizi zamanında ödeyelim. Muhasebemizi düzgün tutalım. Bir kredi işimiz olabilir, uygun koşullarda olmasına özen gösterelim. Başkalarına kefil olmayalım. Bu kefil işleri için pek uygun bir hafta değil. Yatırım özellikle ev almak, bir yere taşınmakla ilgili paraya ihtiyacımız varsa, bu hafta bir hesap kitap yapmak iyi olacaktır. Çünkü uygun görürüz, fakat sonrasında zorlanabiliriz. Bu haftanın güzel yanı, sevgimizi hissettirme ve sevdiklerimizi memnun edebilme gücümüzdür. Farklı ortamlara girsek de, orayı evimiz gibi benimseriz. Uzaklarda bulunan yakınlarımızla temasımız artar. Başka bir şehirde yaşayan veya bizden farklı kültürde olan kişilerle konuşuruz, yazışırız. Özel olarak birisi ilgimizi çekebilir. Bekar akrepler için aşk kolay akıyor bu hafta. Fakat dediğim gibi söylenene, yazılana çok dikkat etmek yararlı olur. İyi niyet tamam ancak gerçekçi olmayı da ihmal etmeyelim.

YAY


Sevgili Yaylar, 1-10 Haziran arası ilişki konularında hareketliliği getiriyor. Ancak farklı düşüncelere, fikirlere açık olmamız da gerekiyor. Siz derinlikli bakabilen kişisiniz. Fakat bu hafta her şey göründüğü haliyle önemseniyor. Mutluysak, kendimizi iyi hissediyorsak her şey güzel. Peki öyle mi? Tabii ki uzun yıllardır bir arada olan, ilişkisini oturtmuş kişiler için sorun yok. Ancak yeni tanışmış çiftler için, birbirlerini anlamaları, doğruluk ve dürüstlüğü merkez almaları gerekiyor. İşin ilginci, her söz, her tavır, her fikir hoşumuza gidiyor, doğru mudur diye düşünmek istemiyoruz. Oysaki her ayrıntı önem taşıyor. Parasal konularda bu hafta kiminle olursa olsun, dikkati elden bırakmayalım. Hani biraz önce dediğim gibi, yeni tanıştığımız kişi etkilese de bizi, maddi durumu önemli. Bir sıkışıklığı var mı bunlar önemli. İş ortaklığı yaptığımız kişilere de özel önem verelim. Söylenenlere ve söylediklerimize dikkat edelim. Kredi, miras, nafaka, boşanma, evlilik gibi hayati konularda daha da özenli ve tedbirli düşünmek vaktidir. Oldubittiye getirmeyelim. Evet bizden farklı düşünülmesi doğaldır fakat iyi niyet ve dürüstlük her zaman önemlidir.

OĞLAK


Sevgili Oğlaklar, 1-10 Haziran haftası kişiden kişiye değişse de, Oğlakların günlük aktivitelerinde iletişimin bir hayli yoğun olacağını söyleyebiliriz. Bu bazen ayrıntılı düşünmeyi gerektiren konuların göstergesidir. Bu biraz yorucu olabilir. Çünkü bir yandan rutin işlerimizi halledeceğiz, diğer taraftan angarya işlerle uğraşacağız. İşte sağlık, para, ilişki meseleleri derken bedenimize ve zihnimize özen göstermeliyiz. Sözgelimi plan dışı masraflar çıkabilir. Bütçemizi aşmaması için dikkat etmemiz gerekebilir. İhtiyaçlarımız bazen bizi zorlayabilir. Sağlıkla ilgili giderlerimiz olabilir. Bu bazen bir rahatsızlığın tedavisi içindir bazen de bakım, güzellik nedeniyledir. Bu hafta ilişkilerde güven olgusu bir hayli önem taşıyor. İster yeni başlayan ister devam eden beraberlikte sahiplenilmek, ilgi görmek, güven duymak istiyoruz. Bu karşı taraf için de geçerli bir istektir. İlişkinin niteliğine göre hassasiyet bir hayli fazlalaşacak. Bu hafta özellikle işlerimizi zamanında, planlanan tarihte, düzenli yapmamız gerekecek. Bazı aksaklıklar çıkabilir. Haftaya başlarken, bu uyarıları önemseyelim, elden geldiğince uygulamaya çalışalım.

KOVA


Sevgili Kovalar, 1-10 Haziran haftası aşk hayatımızı canlandırıcı, iletişimi güçlendirici ve bizi harekete geçiricidir. Yeni biriyle tanışabiliriz. Mevcut ilişkimizde güzel bir zaman geçirebiliriz. Düşüncelerimizi insanlara etkili tarzda ifade ederiz. Zihnimiz işlektir, her şeyi anında öğreniriz, harekete geçeriz ve merak ettiğimiz konularda bilgileniriz. Özellikle etkileyici özelliklerimiz, aklımız, duruşumuz, tavrımız karşı cins üzerinde bir hayli etkili olacak. Girdiğiniz ortamlarda çabucak dikkat çekebilirsiniz. Bu hafta iş konularında biraz dikkatli olmak, aşka hayatımızda yer verirken, sorumlulukları da ihmal etmemek gerekiyor. İletişime dayalı meslek sahipleri için verimli bir haftadayız. Fakat yanlış anlaşılmalar da olabilir. Bir işi insanlara beğendirmek için dilimiz epey laf yapar. Söz veriyorsak yerine getirmeye özen gösterelim. Sağlığımıza dikkat edelim. Güvenilirlik olgusunu hem aşkta hem işte önemseyelim.

BALIK


Sevgili Balıklar, 1-10 Haziran haftası yolculuk, haberleşme, aktiviteler anlamında bir hayli hareketli. Ev içinde, ofiste ve bulunduğumuz ortamlarda yoğunluk artıyor. Bu biraz bizi yoracak gibi. Sözgelimi evimizi, işimizi başka bir yere taşıyor olabiliriz. Çocuklarımızla ilgili aktiviteler de etkili. Bir bebeğin doğumuyla tabii ki evin içindeki koşturma artabilir. Ev-iş arasında gider geliriz. Aşkta olumlu bir hafta. Venüsün burcunuzla yaptığı olumlu görünüm, sevdiklerinize olan düşkünlüğünüzü işaret ediyor. Başka bir şehirde yaşayan kişiyle hayatınızı kurmayı düşünebilirsiniz. Başka bir ülkeye gidebilirsiniz. Bunlar turistik amaçlı olabilir veya bir haber alırsınız, bu nedenle yolculuk olabilir. Yazlık sezonu olduğu için, bir yer kiralayabilirsiniz. Tatil programınızı yapabilirsiniz. Görünen o ki, günlük hayatın koşturması bir hayli yükseliyor. Aile içinde bazı meseleler çok fazla konuşulur. Bazen bu bunaltıcı gelebilir. Eskiye ait konular, şimdiki mevzular sürekli irdelenir. Laf söz, dedikodudan kaçınmak gerekiyor. Evinizin dirliği ve düzeni, ailedeki güven ve sevgi olguları önemsenmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder