Facebook Ailesi

Custom Search

4 Temmuz 2018 Çarşamba

13 Temmuz 2018 Güneş Tutulması ve Burçlar

13 Temmuz 2018 Güneş Tutulmasının Burçlara Etkileri


Koç: Aile işlerinizden yorgun düştüğünüzü biliyorum fakat gelin görün ki suları bile harekete geçiren yaradanın güneşi tutuluyorsa artık kapanmayan yaraları kapatmanız gerekiyor. Gelin bu tutulmanın dünyevi sorunlardan çok manevi kapıları açtığını fark edin. Sizi siz yapan günler belki de daha yeni gelmiştir. Kendinize zaman tanıyın. İçinizdeki siyahlıktan sizi çıkaracak tutulmanın bir yerinden tutunmaya ne dersiniz?

Boğa: Size renklerinizi hatırlatmak, yaşadığınızı yeniden hissettirmek ve kabuklarınızı kırmak için kapınıza dayanan Güneşe kapılarınızı sonuna kadar açın. Özlemlerinize iyi gelirken ukdelerinizi dağıtacak olan tutulma sizi sizden almak istiyor. Sizi susturacak, heyecanınızı yıkacak, yaşadıklarınızın üstüne çıkaracak tutulmayla belki de yılardır ara ara düşündüğünüz farklı şehir ya da farklı ülke fikrine uzak olmayacaksınız. Bu tutulmanın ne düşündürdüğüne odaklanın, açılacak kapılara gözünüzü dik. Üzüntüleriniz ise bir telefonla dağılabilir unutmayın.İkizler: Derin nefes alın! Güven kelimesini kalbinizde hissedeceksiniz. Nostalji yaptırsa da zuhur eden güneşin tutulma hali içinizdeki kavgayı bitirecek. Unutmayın başınıza gelenleri sineye çektiğiniz, sayılı günleri bitirdiğiniz bu günlerde korkularınız giderek küçülüyor. Korkularınızla aranıza mesafeler koymaya başlayacak. Gönlünüzün katlandığı sıkıntıların bir anlamı var. Siz kimseye yük olmak istemiyorsunuz.

Yengeç: Yeni yeniden diyor güneş kalbinize! Isıtmıyor sadece yakıyor belki de ama siz de ben de biliyoruz ki bu bir sebebe bir çıkışa hizmet ediyor. Derdi yargılarınızla sizi karşı karşıya bırakmak değil yüreğinizin sesi! Gül kokulu günler sizi beklerken yolun sonunda dönmeyin derim. Bir de mutlaka dünü unutun, yenilere yer açılsın yüreğinizde. Çünkü zaman sizi işliyor, işlerken de yeni yeniden diyor. Bu süreci nereye isterseniz oraya koyun.

Aslan: Korkularınızdan ne zaman kaçtınız ki şimdi kaçasınız? Yerinizi yurdunuzu belirleyen güneş, sularda tutulma fazına girmiş ise siz neden korkar kaygılanırsınız ki? Olacaklar er ya da geç olmuyor mu? Herkesin tahtını belirleyen günler bir anda cevap vermeyecek siz de biliyorsunuz. Peki, öyleyse niye alışkanlık edinesiniz ki bu belirsizliği? Seyredin düşmeyin karanlık kaygılı belirsizi kuytulara, önce aşı sonra aşkı getirecek günlere sahip çıkın.

Başak: Hayat size karşı samimiyetini kaybetmedi öncelikle bunu fark etmelisiniz. İnancı tökezleyen sizsiniz. Kabul edin! Hayatınızın dört tarafına kurduğunuz doğrularınızla sınanırken sistemin size verdiği mesajını görün. Size açılan yollara ve deneyimlerinize kulak verin. Eller ne bilsin sizin acılarınızı, geçmişinizi ki bunları en iyisini siz bilirsiniz. Kendiniz öğrendiklerinizi tanımlarsınız. Yeni sizden korkmayın. Bu günlerde vardır bir kerameti dikkatli bakın!

Terazi: En büyük duyguları siz yaşamadınız mı? En büyük savaşları siz vermediniz mi? son 7 yıldır yaşamınıza baktığınızda siz aynı siz misiniz? Bin geceyi bir gecede gördüğünüz sınavlardan geçmediniz mi? Şimdi neden korkasınız ki? Şimdi neden detayların içinde kendi vesveselerinizle kendinizi boğasınız ki? Herkesin siyahı ile beyazının ortaya çıktığı günlerde auranızı korumaya, hatta onu dualarla işlemeye ne dersiniz? Kainat bu kadar dar bir süreçten geçerken size neler olacağını ispat edemem ama çabanızı kaderinizi yönlendirmeye akıtırsanız uzun vadede nelerin olduğunu görebilirsiniz.

Akrep: Herkesin kendi masalını yazdığı bu günlerde Güneş, görünenlerin aslında hiçte göründüğü gibi olmadığını düşündürecek. Güneş sizin niteliğiniz gibi suda zuhur ederken yanına yeniayı da alacak. Amacı sizi pare pare etmek değil. Görmediğiniz, kulak arkası ettiğiniz bazı kişileri ve detayları yeniden önünüze getirmesi size reva olmadığını, aslında bir mesaj olduğunu anlatmak istiyor. Tüm canlıların muhtaç olduğu güneş tutulurken amacı size engel olmak değil, bunu kendinize mutlaka hatırlatın.

Yay: Sevdiklerinizi düşünün. Şimdi onların iyi olacağını kendinize fısıldayın. Eğer bunu yaptıysanız geleceğinize odaklanabilirsiniz. İçinizdeki seyyah duyguların bir anda gelmesinin bir sebebi var. Bu cihanda her canlının yüzünü güldürecek günlerin de olduğunu ama her şeyin zamanını beklediğini düşünün. İçinizdeki kaygılardan arınarak kavrayın. Hislerinizin üstüne oturan bulutu bizzat kendinizin yarattığını görecek ve aslında her şeyin çok basit olduğunu fark edeceksiniz. Kısacası kaybetmemek için verdiğiniz savaşın aslında bir inat olduğunu anlayacaksınız.

Oğlak: Sarı odalardan çıkın. Olmayacak kelimesini hafızanızdan silin. Çünkü güneş tutulması sizi çok yakından etkileyecek. Hatta ve hatta direkt karşınızda gerçekleşecek. Duygularınızı ya yangınlara döndürecek ya da yudum yudum içtiğiniz yılların size kattıklarının karşılığını bir çırpıda alacaksınız. İyi ile kötünün birbirine karıştığı günleri aydınlatacak güneş ile birlikte insanlık; iyi olmak için iyi bir adımın yeterli olmadığını görürken bir cümleyle ise kötü ilan edilebileceğine tanıklık edecek. O yüzden bu süreçte durmayın, büyük adımlar atın. Kanunların bile yeryüzünde yeniden yazılmaya başladığı bu cihanda; kendini bilmeyenler yüzünden kendinizden uzaklaşmayın. Tam tersine kendinize yaklaşın. Güneşin ışığı bir yerlerde kesilirken siz kendi ışığınızı açığa çıkarın.

Kova: Bugüne kadar sizi kim durdurdu, kim yürüğünüz yoldan çıkarabildi? Sorarım size son yıllardaki tutulmalar ruhunuzu yoğururken sözlerinizi kimden esirgediniz? Yüklerinizi hep duyuramadığınız insanlardan almadınız mı? Anlaşılma için verdiğiniz çabadan yorulduğunuzu fark ettirecek bu tutulma! İçinizdeki tatlı deliliği fark edenlerle yola devam edeceksiniz. Boşuna değil tabi bu yaprak gibi sürüklenmeleriniz? Ama bilin ki gönlünüzü eşikten dışarı çıkarttıracak, kalbinizi esnetecek, kendinize bile kızmamayı öğretecek tutulmanın size söyleyeceklerini duyacaksınız.

Balık: Keskin savunmalarınızı kim bertaraf edebildi ki şimdiye kadar. Aklınızın almayacağı olayların arasında bile kendinize bir yol çizmek için hep mücadele ettiniz. Yapmaz dedikleriniz sizi can evinizden vurduğunda kocaman mesafeler bıraktınız ardınızda. Bu tutulmayla birlikte sınırlarınızı da iyice belirginleşecek. Sanmayın katı bir kişiliğe bürüneceksiniz. Tam tersine önyargılarınız dağılırken, size çok şey hatırlatacak. Kendinize inanın, değer verin. Belki de yapacaklarınızın önündeki tek engel sadece sizsinizdir.

Zeynep Turan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder