Facebook Ailesi

Custom Search

1 Temmuz 2018 Pazar

Zeynep Turan Temmuz 2018 Aylık Burç Yorumları

KOÇ BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU

Yoğun olduğun bir ayı geride bırakırken, bir an olsun yılmadığın günler yaşadın. Bu ay biraz olsun dinlenmek, aradığın huzuru bulmak istiyorsun. Emek verdiğin konuların elinden uçup gitmesine izin vermeyecek kadar güçlü olan yönünü ortaya koymaktan bu zamana kadar hiç çekinmedin. Temmuz ayı da adeta senin için diğer ayların acısını çıkaracağın bir ay olacak. Geleceğini, yaşamını şekillendirmek adına hayatının en önemli yılını yaşıyorsun. Ve bu en önemli yılın en önemli aylarından da birindesin. Bu ay hem Ay Tutulması hem de Güneş Tutulması yaşarken adeta arafta kalan konular üzerine yoğunlaşacak ve tüm sorunlarını halletmek adına varını yoğunu ortaya koymak isteyeceksin. Her ne kadar haziran ayında iş ve kendi kişisel hayatında bazı konular planladığın gibi gitmediyse de aslında bunların hayatında ihmal ettiğin detaylar olduğunu da geç olmadan fark ettin. Daha çok göz önüne çıktığın yeni bir ay var şimdi önünde. Yeni insanlar, yeni ortamlar, farklı tecrübeler seni bekliyor.
13 Temmuz’da su burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması hiç beklemediğin gelişmeleri kapına kadar getirirken, yakın çevrenden bazı kişilerin kıskançlıklarına maruz kalabilirsin. Özellikle maddi durumuna ve kariyerine etkisi olacak olan Güneş Tutulması kaybettiklerini de geri kazanma şansı verecek. Yapman gereken organize olmaya ve kafa karışıklığı, kararsızlık gibi anların uzun uzadıya sana engel olmasına izin vermemek. Biliyorsun emin olamamak senin en büyük düşmanın… Aslında çok kolaylıkla halledebileceğin işleri, gözünde çok büyütmek ve en iyisi yapmak adına kafanı daha da karıştırıp sonuçtan memnun olmayan yine sen oluyorsun. Bu ay bildiğin en kolay yolu izlemelisin.Bu ayın gündemi senin için çok dolu!Gökyüzü bu ay yeniden ateş grubunun hâkimiyetine girerken, bazı konuların ruhunda aslında kapanmadığı gerçeğini gösterecek. Temmuz ayında sağlığa, gündelik alışkanlıklara, düzen merakına önem verirken ateş burcundaki Merkür Retro’su iş yerinde idare ettiğin insanlara artık daha fazla sahip çıkmayacağını vurguluyor. Merkür ateşten gömlek giyerken aynı zamanda dost bildiğin bazı kişilerin gerçek yüzüyle karşılaşman an meselesi. Zamanında destek verdiğin, birlikte çalıştığın hatta işe aldığın kişilere artık daha fazla kefil olmayacağını ve bu alanlarda çok daha realist davranacağının altını çiziyor.BOĞA BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Geçtiğimiz aylarda zor günler geçirdiğini her ikimizde biliyoruz. Temmuz ayı sana kırgınlıklarını unuttururken yeni bir yaşam için de hayatın kapılarını aralayacak ancak unutmamalısın ki her şey sen istersen gerçekleşecek. Eminim içinden çok emek verdiğini söylüyor ve başaramadığını düşünüyorsun. Ancak tam da şu an bu satırları okurken lütfen geçmişi düşün ve neleri yıkılmadan atlattığını tekrar fark et. Asla yıkılmadın ve hep mücadele ettin. Temmuz ayının da mücadele ayı olacağını baştan söylemeliyim ama bu sefer mücadelen çok daha farklı olacak. Kazanmaya çok daha yaklaşacağın temmuz ayının güzelliklerinden sen de faydalanacaksın.Temmuz ayının ilk günlerden itibaren Güneş tutulmasının etkilerini hissedeceksin! Güneş tutulması yaşanırken, iletişimle ilgili birçok alanda aksaklıklar yaşayabilirsin. Sadece Güneş tutulması etkisi değil, Merkür Retro’su da ateş burcunda etkili olacak. Hem iletişim evini hem de aile evini bu dönem yoğun günler bekliyor. Ailedeki gençler, kardeşler, yakın çevreniz, iletişim temelli her konuyu merkezine çekiyor olacaksın. Tüm bu konuları yönetirken, endişelerinden arınman gerekiyor.Bu dönem ailedeki gençleri anlaman güçleşebilir. Onların ilişkileri, arkadaşlık kurdukları gruplar, diyaloglarındaki bencillik ve üstünlük seni ve yakın çevreni huzursuz edebilir. Onların tepkilerini ayın ilk yarısından itibaren görüp, gözlemlerken üzerinde durmak istemeyebilirsin. Korunman gereken bir durum söz konusu değil ama sıkı sıkıya tutunup, yönetmen gereken bir döngü olacak.Tutulma etkisi altındasın!Bu iki tutulma 2018 yılında hayatına yön vermek adına önemli bir rol oynayacak. Güneş tutulması duygularında soğukkanlılığı ve sabrı temsil ediyor. Ay tutulması ise para evinde baskınlığı, enerjini düzenlemeyi temsil ediyor. Gökyüzü sana şimdiye kadar hiç yapılmayan jestleri sunacak. Eleştiriler, dedikodular bir yana, varlığın ve görünüşünle de kıskançlıklara maruz kalabilirsin. Çok güvendiğin insanların bile arkandan konuştuklarını duyduğunda üzülebilirsin. Ancak bu evrede kimse ile yüz göz olmaya niyetli değilsin.Temmuz ayı sana sana pişmanlıklarını, öfkeni, kırgınlıklarını geride bırakmanı öğütleyen bir ay olacak. Bu ay tecrübe edeceğin bazı tesadüfler seni son günlerde aldığın bazı kararları yeniden düşünmeye itebilir.

İKİZLER BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Yılın en hareketli aylarından birini yaşarken, bir İkizler burcu olarak geçmişin muhasebesini arkada bırakmak isteyeceksin. Özellikle geçtiğimiz yılın haziran, temmuz aylarında yaşamaya başladığın karışıklıkları henüz yeni yeni rayına oturturken farklı sorunlarla karşılaşmak istemiyorsun. Şüphesiz ki Zodyak burç takımyıldızı içinde en hızlı düşünen burçlardan biri de sensin. Ancak unutmamalısın ki en güçlü olanlardan biri de sensin. Hayatının dönüm noktalarını geride bıraktığın aylar yaşadın şimdi ise kendine yeni yollar ve hedefler çizme zamanı.İki tutulma ve bir de üstüne iyicil olmayan açıların yer aldığı bu ayın sana net bir uyarısı var. Kendini kontrol altına almalı, sevdiğin alışkanlıklarını irdelemek yerine zamana bırakmayı göze almalısın. Arkadaşlarının ya da dostlarının hakkında yaptığı yorumların üstünde çok durma. Sevecen ve iyimser yanını hava burcunda gerçekleşen Ay tutulmasıyla ortaya koyabileceksin. Hayatınla ilgili iddialı kararlar aldın ve kazanımlarını biliyorsun. Hayatın sana yüklediği sorumluluklarla da baş edebileceğini söylüyor gök kubbe. Eğer çocukları olan bir İkizler burcuysan; onların eğitimi, çevre ilişkileri, sosyal şartlarına kafa yormak isteyeceksin. Ne kadar modern, yönlendirici bir ebeveyn olsan da çocuklarına yapılan haksızlıklara tahammülün olmayabilir. Ailene bu konuda söylemek istediğin iki çift sözün varsa, muhakkak ayın 27’sinden sonra yapmanı öneririm. Gökyüzü aybaşından bu ayın sonuna kadar tutulma döngüsünde olacak. Yılın neredeyse en sert döngüsünde olduğunu unutma. Ailene, yuvana, öfkene sahip çıkarsan, ağustos ayında mükâfatını alabileceksin.Her bitiş bir başlangıçtır.Gümbür gümbür bir ay seni bekliyor. Mücadele gezegeninin hava burcunda, iletişim gezegeninin ateş burcunda geri hareketi ve iki tutulma, benzersiz bir döngü olacağını işaret ediyor. Gökyüzünün baş döndürücü gücünü hayatının her alanında hissedecek ve yaşayacaksın.Gökyüzü, “Beni kimse anlamıyor” dediğin ve sınırlarını zorlayan dönemi işaret ediyor. 27 Temmuz’dan 20 Ağustos’a kadar devam eden Merkür Retro’su, insanların egolarını ortaya çıkaracak. Eğer ateş burcundan kişilerle zaruri iletişimin varsa bu ay biraz daha dikkatli olman gerekebilir. İletişim ve yönetici gezegenin Merkür, güç gösterilerine karşı temkinli olman gerektiğini vurguluyor. Kendine ve isteklerine bu dönem odaklanman, tüm sorunlardan sıyrılmana yardımcı olacak. Günlük hayattaki problemleri de asgariye indirmende fayda var. Senin için değişimin ateşini fitilleyen gezegenlerin güzel planları var. Ancak sabretmekten kolay kolay vazgeçmemeli ve başkaları için değil kendin için mücadele etmelisin. Temmuz ayının tutulmaların etkisinde olacağını ise unutmamalısın.

YENGEÇ BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Temmuz ayı, siyahla beyazın ayrımını yapacağın bir ay olacak. Vazgeçemediğin her konuda yaşam sana yeni sürprizler getiriyor. Sen de tam olarak bu çemberin içinden geçeceksin. Aile, ilişki ve sahiplendiğin tüm alanlarda bir tutulma gerçekleşiyor. Şimdi yazacaklarımı bir uyarı olarak nitelendirmeni isterim. Güneş burcundan geçerken, uzun yıllardan sonra tutulma burcunda gerçekleşiyor. Gök kubbenin tutulmaya doğru açıldığını göz önünde bulundurursak, senin için önemli bir dönem olacak. Uzun zaman sonra öncü burçta olan bu etki kâinatı yakından ilgilendiriyor. Alman gereken ciddi kararlar olduğunu bu ay fark edeceksin. Temmuz ayında kendini çok iyi gözlemlemelisin, hayatında nelerin değiştiğine ve olayların akışına inanamayacaksın. Kendini bu süreçte yönetirken, asla ani çıkışlar yapmamalı ve birdenbire karar almamalısın. Bu ayın içinde sadece tutulma yok, aynı zamanda Merkür Retro’su ateş burcunda meydana geliyor. İlişki evinde misafir ettiğin Satürn ve Plüton Retro’su ayrıca patlamaya hazır bir ruh haline getiriyor seni.İddialı kararlar gündeminde!Bu ay hiç planında yokken şehir ve ülke değişikliği yapman gerekebilir. Özellikle 1984- 1998 yılları doğumlu olan bir Yengeç burcuysan ve doğum haritanda Oğlak burçları yoğunsa, hayatını kendi başına sırtlanmak isteyebilirsin. Bugüne kadar sana karşı yapılan müdahalelere sert cevaplar vereceksin. Bu ay geçmiş günlere nazaran bazı konuları kulak arkası yapmıyor tam tersine üzerine gidiyorsun. Yılın en cesur, en hareketli, en baskın günlerini yaşarken, kendi isteklerine odaklanmak isteyeceksin. Kimsenin seni durdurmasına izin vermeyeceksin.Değişim evinde meydana gelen tutulma hayata bakış açından, saç rengine kadar sana çok şey katacak. Bu muazzam değişimden etkilenmeyen kalmıyor. Yıllardır aynı stil giyinen, belli tarzı olan bir Yengeç burcuysan yaşıtlarına göre daha olgun ya da genç bir stil yakalamak isteyebilirsin. Zaman ve koşullar müsaade etmediği için uygulamaya geçiremediğin hobilerini yeniden yaşamına dâhil edebilirsin.  Dil öğrenmek, başka bir ülkede yaşamayı denemek, anne- baba evinden ayrılmak, üniversiteye başlamak, iş hayatını yeniden deneyimlemek gibi konuları gündemine alacaksınız.13 Temmuz’da burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması bireysel kararlar almana neden olabilir. Çevrendeki insanlardan kendini soyutlamak isteyeceğin bu süreçte kararların yalnızca sana ait olacak. Özellikle aile içinde ufak tefek karışıklıklara neden olacak bu davranışının sonucunda bazı sevdiklerinle ters düşebilir hatta seni desteklemedikleri için sitem dahi edebilirsin.

ASLAN BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Güneş’in burcuna yaklaşmaya başladığı bu döngüde su burcunda bir tutulma gerçekleşecek. Dönüşümü temsil eden evde etkili olan tutulma, bilinçaltını harekete geçirmeye hazırlanıyor. Yakın çevrenle ve arkadaşlarınla ilgili yeni bir döneme giriyorsun. Uzun zamandır görüşmediğin kişilerle plansız, programsız bir şekilde yeniden görüşebilirsin. 2018 yılının üçüncü tutulması yaşanırken 13 Temmuz’da etkili olan gökyüzü olayı kontrolcü yönünü artıracak. Aynı zamanda zaafları olan insanlardan uzaklaşmana da yardımcı olacak. Sosyal yönünle kendini başarılı bulan bir Aslan burcuysan, bu tutulmanın olumlu etkilerini görebilirsin. Yeni arkadaşlar, yeni bir çevre sana yaz aylarında farklılık katacak. Çok yeni tanışıyor olmanıza rağmen hemen kaynaşacağınız insanlarla kısa yaz tatilleri yapabilirsin.Eğer bu ay organizasyonlara davetliysen ve şehir dışında olman gereken düğün veya davetler varsa, tutulmanın son dakika sürprizlerine açık olmalısın. Ayın ilk günlerinde işini, ev düzenini, sorumluluklarını planlayarak bu davetlerde yer almak senin için daha kolay olacak. Planlı ve düzenli hareket edersen, çıkabilecek aksilikler için de önlem almış olursun.Cesaretin herkese örnek olacak!Temmuz ayından istediğini almaya kararlı olan sen hiçbir engel karşısında durmayı düşünmezken sevdiğin insanların eleştirileri ile karşı karşıya kalabilirsin. Söylediklerinin ve yaptıklarının eleştirilmesinden hiç hoşlanmasan da sabırlı ruh halini asla kaybetmemelisin. 23 Temmuz’da burcuna geçecek olan yönetici gezegenin Güneş adeta senin döneminin başlayacağının da habercisi. Ancak Merkür ateşten gömlek giyerken o güne kadar atlatman, üstesinden gelmen gereken olaylarla da karşılaşacaksın. Hazırlıklı olmalısın!Geride bıraktığımız aylarda çok yoğun günler yaşadın. Arkadaşlar, akrabalar, farklı kalabalıklar derken 2018 yılının yarısının bittiğinin belki farkına bile varamadın. Bu ay artık kendi gündemine yavaş yavaş dönmeye başlıyorsun. Temmuz ayı aslında beklenti içerisinde olduğun olayları ve insanları çok daha iyi analiz etme fırsatı sunacak. Bu ay daha somut gelişmeler gündeminde yer alacak ve bu da hangi yöne adım atman gerektiği konusunda çok daha net kararlar almanı sağlayacak. Gökyüzü gündemi oldukça yoğun bir ay yaşarken geçtiğimiz yıllarda burcunda gerçekleşen tutulmaların da etkisini bu ay çok daha az hissedeceksin. 13 Temmuz’da su burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ve 27 Temmuz’da öncü bir burçta gerçekleşecek Ay Tutulması bu ayın gündemini oluşturuyor. Emek verdiğin konuların tekrar önüne gelmesi her ne kadar ruh halinin sık sık değişmesine neden olsa da çoğu kişiye göre keyifli bir ay seni bekliyor.

BAŞAK BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Haziran ayını sürekli karşı karşıya geldiğin insanların çıkardıkları sorunlarla ilgilenmek zorunda kalmıştın. Önünü görmeye ihtiyaç duyduğun günleri geride bırakırken temposu yüksek bir aya da giriş yapıyorsun. Gündeminin hiç durulmayacağı bu ay kendini anlamsız tartışmalar içinde bulunabilir, seni anlamayacak insanlar kendini ifade etmek zorunda kalabilirsin. Kendinden emin halin aslında herkese çok güzel bir cevap olacak ancak bu ruh halini sakin bir şekilde etrafına yansıtmanda fayda var.  Temmuz ayında ailevi meseleleri yavaş yavaş ardında bırakmaya başlıyorsun, öncelikle bu müjdeli haberi sana verebilirim. Bu ay, 2017 yılından beri omuzuna yüklenen tüm yükü hafifletmek için elinden geleni yapacaksın. 13 Temmuz’da su burcunda meydana gelecek olan Güneş Tutulması ile sosyal çevrende ciddi değişiklikler yapabilirsin. Sana karşı sadakatinden emin olmadığın kişileri kolayca eleyeceğin bu ay başarının önünde engel olan kimseye tahammülün olmayacak. Temmuz ayı hiçbir şey düşünmeden keyifli zaman geçirmeni sağlarken hayatın için önemli alanlara da vurgu yapacak.Temmuz ayında bilinçaltında çözemediğin konularla baş başasın. Gökyüzü bu ay duygusal iniş çıkışları işaret ediyor. Bu dönemde kararsız ruh halini dengelemeye çalışırken bir yandan da hayatında olumsuz ne varsa, gözünde büyütebilirsin. Çevrendekiler, bu kadar net ve sert konuşmana alışkın değil. Ancak duygusal karmaşalar seni oldukça derinlere götürüyor. Sosyal yapını temsil eden evde etkili olan su burcundaki Güneş tutulması, duygularını yükseltiyor ve senden beklenmeyen tavırlar sergilemene neden oluyor.Daha yeni başlıyorsun.27 Temmuz’da gerçekleşecek olan Ay Tutulması hayattaki şans olguna dikkat çekerken, hayatına dair beklenmedik gelişmeler de yaşayabilirsin. Aynı zamanda aynı gün yönetici gezegenin Merkür’de geri hareketine başlayacak. İradeni, kararlılığını ortaya koyacağın bu süreçte hiç hesapta olmayan aksiliklerle karşılaşabilirsin. Ancak bilmen gerekir ki yılmak nedir bilmediğin bir ay yaşayacaksın. Bireysel değişimlerin yanında toplumsal olayların da yaşanacağı bu ay planlamanı çok iyi yapmanı tavsiye ederim. Yoruldum demeye dahi vaktinin olmayacağı bu ay aslında senin için olumlu gelişmeler barındırıyor. Çevrende iyi niyetli görünüp, aslında arkandan kuyunu kazmaya çalışan kişilerin ortaya çıkması ile de haklılığını bir kez daha göreceksin. Özellikle aile içinde seni şaşırtacak gelişmeler yaşanırken neden, niçin diyerek sorgulamalar yapmak yerine direkt sonuç odaklı davranman eşin tarafından desteklenmene ve takdir görmene neden olacak.  Yorgunlukla geçirdiğin 6 aya inat enerjinin yüksek olacağı bu ay her türlü detayı göz önüne alacak ve planlamalarını da bu yönde yapabileceksin. Daha önce de belirttiğim gibi hiç kimse için çok da kolay geçemeyecek olan bu ay sağduyusunu yanından ayırmayan herkes kazançlı çıkacak.

TERAZİ BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Yılın başından bu yana ilişkiler adına  “Asla olmaz!”  “Asla yapmam” dediğin ne varsa hayata geçirerek, kendi isteklerini, yaşam idealini ve kariyerini ön plana alacaksın. “Gelecekte iyi ve konforlu bir yaşamım olmalı…” diye hayaller kurarken, geçen ay bazı engellerle karşılaşmış olabilirsin. Bu engeller, yeniden gündeminde yer alabilir. Tüm bunlar gerçekleşirken, kırıldın, hırpalandın, unuttun ve yaşama dair birçok şeyi yeniden hatırladın. Zor zamanlar geçirirken; bu ay aile kavramının, arkadaşlarının ve sosyal statünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha deneyimleyeceksin. Yaşadıklarından ders çıkarmak senin için zor değil. Bir etabın daha kaldı. Bunu da atlatabilirsen, sana ve hedeflerine kimse engel olamayacak. Bu ay için önemli bir detayda daha vermem gerekirse; etrafında küçük hırsızlıkların yaşandığına şahit olabilirsin. Senin için manevi değeri yüksek eşyalarına karşı daha titiz davranmanda fayda var.Sadece duygular yeterli değil!Bu ay aynı zamanda, sadece duygularla hareket edilemeyeceğini anlayacaksın. Daha açık konuşmak gerekirse; geçmişten, şimdiden ve bunların toplamında tecrübelerinin sana kazandırdığıyla yola devam edilemediğini görmenden bahsediyorum. Kendine dair en çok güvendiğin konularda bile kendini şaşırttın. Gözden çıkarttığın insanlara bir baksana… Bir de sürekli yüzleşmekten kaçındığın meseleler ne çok kapına dayandı. Her ihtimali düşündün, her seçeneği. Ve yeri geldi her ihtimali düşünmek bile yetmedi! Şimdi tüm bu açmazlardan kurtulmak için silkelenme zamanı. Gözlem gücünün, sezgilerinin ve aklının sana söylediklerinin ışığından git.Tatlı koşturmalar yaşayacaksın!Temmuz yepyeni bir ay. Bembeyaz bir sayfa adeta senin için. Hem zihnini hem yüreğini temize çekerken, gerçekten bir arada olmaktan güven duyduğun insanları hayatına toplamak önceliğin olacak. Hayatında yeni başlangıçlar yapmaya iç dünyandan başlayabilirsin. İnsan duygularını değiştirmez, duyguları kendiliğinden farklı bir renge bürünür. Temmuz ayının ilk günlerinde kendi tatlı bir koşuşturmanın içerisinde bulabilirsin. Aileden insanlarla keyifli programlar organize edebilir, yaşam alanında değişiklikler yapabilirsin. Ayın büyük bir bölümünde yaşam alanına dair konular, annenle ve babanla ilgili meseleler gündemine gelebilir. Çocuk sahibi bir Terazi burcuysan, ay ortasında önemli gelişmeler gündeme getirebilir. Aşk hayatın ise bu süreçte hareketlenmeye başlayabilir.Gökyüzünün mesajlarını dinle.Temmuz ayını kapatırken kişisel hayatın ve iş hayatınla ilgili çok radikal gelişmeler meydana gelebilir. Geçmişe ait meseleler, kafanda yapmayı planladığını yeniliklerin önüne engel oluşturabilir. 2018’nin ilk 6 ayı senin için gerçekten çok hızlı geçti. Önümüzdeki günler sana bu ilk 6 ayı düşünmen adına bolca zaman tanıyacaktır. “Ben seçimimi yaptım” dediğin konuların tekrar karşına çıkmasına kızmadan önce bir düşün, sence gökyüzü sana nasıl bir mesaj vermek istiyor?

AKREP BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Hayatını ve geleceğini kazanmak adına girdiğin büyük uğraşların yavaş yavaş meyvelerini toplamaya başladığın günlerden geçiyorsun. Çok bekledin, sabrettin ve nihayet hedeflerine çok yakınsın! Evet, hiçbir şey burada yazdığım gibi kolay bir şekilde gerçekleşmedi senin için. Özellikle Haziran ayında hayatını, işini, sorumluluklarını paylaştığın insanlar sabrını çok zorlamıştı hatırlarsan. Öyle anlar oldu ki, “Sevinsem mi üzülsem mi, hangi duyguyu yaşayacağımı şaşırdım!” tarzında düşünceler içerisine sokmuştu seni. Temmuz ayına hayata daha yerleşik bir düzenle girerken, bu sefer aklını kurcalayan başka gelişmeler olabilir. Özellikle kendi davranışlarını ve içinde bulunduğun hayattaki payını sorgulayabilirsin. Bu durum ister istemez canını yakan kişilere karşı seni kötü davranmaya itebilir. Sen aslında iyi birisin ama bu durum yönetemediğin çıkışlarda bulunmana neden olacak.Değişimi kucakla!Temmuz ayı, birçok gelişmeyi ve değişimi içinde barındırırken, senin hayatına da küçük küçük dokunuşlar yapacak. Küçük mü? dediğini duyar gibiyim. Sakın ama sakın bu değişimleri azımsama. Çünkü her değişim içinde daha büyük dinamikleri ve değişimleri taşır. Tıpkı küçük bir kartopunun yuvarlanarak büyümesi gibi. Değişimleri fark ederek, kendi hayatına en önemlisi de geleceğine entegre edebilirsen, hem maddi hem de manevi doygunluk sağlayacaksın. Bu değişim ilerleyen zamanlarda hayatının hemen her alanına etki edecek. Ailenle ve arkadaşlarınla ilişkilerin, fikirlerin, davranışların ve hatta konuşma tarzına yansıyacak güven… Temmuz ayının getirilerini, tüm akışıyla içinde hisset!Hayata olumlu pencereden bakacaksın.Maddi konulardaki dertlerinin bir kısmını çözmüş olarak girmek aslında olayları daha olumlu bir bakış açısıyla değerlendirmeni sağlayacak. Fakat bu ayda eleştiriye tahammülü olmayan biri olarak, etrafındaki insanların düşünceleri ve sana yönelik ön yargıları canını sıkabilir. Sosyal hayatın ön plana çıkarken, peşin hükümlü insanlarla karşılaşmak seni yeniden “az ama öz insan” anlayışını benimsemeye itebilir. Fakat şunu da bilmen gerekiyor; peşin hükümlü olan sadece onlar değil, bu ay biraz da sen olabilirsin. Bazı insanları ve olayları olduğu gibi kabul etmeyi başarabilirsen, gerçekten çok keyifli bir Temmuz ayı geçirebilirsin.

YAY BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Hareketli ve yoğun bir temmuz ayı seni bekliyor, hazır mısın? 13 Temmuz’da su burcunda yaşanacak Güneş tutulması; çalışma hayatında sert etkileri barındırıyor. İnsan ilişkilerin normalde çok iyi olmasına rağmen, özellikle belli kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Sana karşı gelen kişilerden mantıklı açıklamalar bekleyeceksin haklı olarak... Temmuz ayında senin için iş değil, insanlar zor olacak. Kişisel gelişiminle ilgili yapmak istediklerine bu ay vakit bulamayabilirsin. İşlerini genel olarak pratik bir şekilde halleden bir yapıya sahip olmana rağmen, temmuz ayında engellerle karşılaşabilirsin. Ev ve iş yaşamında sorunları çözmek adına kullandığın metotları değiştirmen gerekecek. İnsanlara daha fazla sorumluluk vermen tüm sorunların çözülmesini sağlayacaktır. Temmuz ayında yönettiğin insanlar, istediklerini yerine getirmezse radikal kararlar alabilirsin. Amacın insanların sorumluluklarının bilincine varmalarını sağlamak. Yani anlayacağın ya siyah ya beyaz… Bu ayı kararlı tavrınla yöneteceksin. Merkür Retro’su bekleyiş içinde olduğun bazı konuların, beklentinin çok daha dışında gerçekleşmesine neden olacak.Sevdiklerine değer verdiğini hissettireceksin.Aile bireylerinin aniden ortaya çıkan, geçmişe dair başka meseleleri,  bir de kendi hayatınla ilgili meseleler gündemini o kadar meşgul etti ki; bu durum sana destek olmak isteyenlerin dahi gözünü korkutmuş olabilir. Çünkü olaylara bakış açın çok farklıydı özellikle Haziran ayında. Yani seni teselli etmek ya da dertleşmek isteyen insanlar, seninle nasıl konuşacağını gerçekten kestirememiş olabilir. Aynı fikirde olmadığın insanlara tahammülsüzlüğünü de yeterince gösterdin zaten. Temmuz ayı böyle geçmeyecek. Bu sefer susma ve dinleme sırası sende. Etrafındaki insanlara onlara gerçekten değer verdiğini hissettirmek adına hareket edeceğin günler seni bekliyor. Gönlünü alman gereken insanlar sence de yok mu? Kendini paylaşmayı belli sınavlara tabi tutularak öğrendiğin bir döngüden geçiyorsun.Kararların seni bile şaşırtacak. Merkür ateş burcunda geri giderken, uzak ülkelere seyahatler yapabilir, daha önce görmediğin yerleri gezme fırsatı bulabilirsin. Eğer yaz tatilini temmuz ayına planladıysan, okumadığın kitapları bavuluna doldurup, kendini okumaya verebilirsin. Bu tatil seni uzun zamandır süren rutinlerinden, stres ve yoğunluğundan arındıracak. Hatta ve hatta manevi değerlere yönelerek içsel yolculuğa dahi çıkabilirsin. Hayatını belli bir dengeye oturtmak adına vereceğin kararlara sen bile şaşıracaksın.

OĞLAK BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Mutlu olacak mıyım? Bu soruyu kendi kendine sormakta haksız değilsin. Çünkü seni çok sevdiğin ve güvendiğin insanlarla sınayan bir ayı geride bıraktın. Haziran ayını aşkla kapattın ama bir yandan da hiçbir şeyin hayal ettiğin gibi gitmediğine dair düşünceleri kafandan da atamadın. Değişime ciddi anlamda tanıklık ettik geçtiğimiz günlerde. Beklenti içerisinde olduğun insanlardan tam olarak beklediğini alamaman da biraz bundan kaynaklanıyor. Ve şimdi sular duruluyor. Temmuz tam anlamıyla yüreğine su serpecek, keyifli günlerine geri döndüğün bir ay olacak.  Kafanı ve yüreğini yoran soru işaretleriyle daha güçlü bir şekilde başa çıktığına tanıklık edebilirsin.Kendinle barışırsan, mutluluğu yakalayacaksın. Ayın henüz ilk günlerinde etrafındaki insanların empati kurabilen, başkalarının sorunlarına olan duyarlı tarafını sömürmek isteyen insanlarla karşılaşacak olsan da gündemini daha keyifli bir hale getirebileceksin. Ay ortasında bazı söylentiler ve bazı sır niteliğinde bilgilerin ortaya çıkışı seni huzursuz edebilir. Fakat bu döngü sadece çok kısa bir süreliğine ruh halin üzerinde etkili olacak. Ayın sonlarına doğru ise kendini geliştirmek ve yatırım yapmak adına planlar yapabilirsin. Evet, mutlu olacaksın. Ama önce kendinle barışman gerekiyor. Ne zaman “ben duygusalım, alınganım, hassasım” demeyi yüksek sesle söylemeyi başarırsan, mutluluk senin için kaçınılmaz olacak.  Bu ay aynı zamanda hayatında bilinmesini istemediğin bir kişi varsa, açığa çıkabilecek olayların arasında kalman an meselesi!Cesur ve savaşçı yapın ön planda olacak. Ay tutulması, aile konularını merkezine alıyor. Senden küçük kardeşlerin varsa onların gelecekle ilgili endişelerine destek olacağına işaret ediyor. Eğitim ve meslek belirlemelerinde sahiplenici tavrını yansıtacaksın. Eğer ilişkileri aile onayından geçemiyorsa ebeveynleri ikna etmek sana düşecek. Yönlendirmelere açık olan yakın çevren, varlığın ve kararlılığınla kuvvet kazanıyor. Bu yaz henüz tatil yapma fırsatı yakalayamayan bir Oğlak burcuysan, bir ilk yaşayabilirsin. İlk defa kendi başına çıkacağın bir yolculuk ya da tatil organize edebilirsin. Kafa dinlemek ve yeni yerler görmek için yalnız olmayı tercih ederken; geçmişi tamamen arkanda bırakmakta ısrarlı olacaksın. Sezgisel olarak kendini kuvvetli hissettiğin bu dönemde mistik dünyaya karşı ilgin artacak. Ruhunuzu rahatlatmak ve zihninizden geçenleri kontrol etmek için meditasyon, yoga dışında dua etmek gibi ruhani seçeneklere ilginiz artabilir.Cesur ve savaşçı yapını iradeni yükselterek göstereceksin.  Ayrıca hislerine göre hareket etmek sana çok yakışacak. İlişkilerde yaşadığın belirsizliklerin geleceğine gölge düşürmesini istemeyeceksin. Hedeflerinden vazgeçme taraftarı değilsin. Bu yüzden kendini karşına çıkacak zorluklara hazır hissedeceğini, mücadeleden geri kalmayacağını da söylemeden geçmek istemem.

KOVA BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Zamanın hızla aktığını en çok da yanındaymış gibi gözüküp, zor gününde yanında olmayan insanlar sana hissettirmiş olmalı Haziran’da. Merak etme, sadece başarıya yakın olduğunda yanına yaklaşan insanlar olmayacak hayatında. Gökyüzü, sağlam atılımlar ve güvenilir insanlar olacağını vurguluyor.  Fakat şunu da belirtmeliyim; yılın senin adına en hızlı aylarından biri olacak Temmuz. Durup düşünmek için hiç vaktin olmadığını fark etmen çok geç olmayacaktır. Yeni başlangıçlar, taze fırsatlar seni sürekli hareket halinde tutacak. Fakat bu ay güncel ve yeni olana kendini kaptırıp, çoktandır üstlendiğin bazı sorumlulukları ihmal edebilirsin. Bu konuya çok dikkat etmeni öneririm. Aile hayatında ve ev yaşamında daha fazla sorumluluk üstlenmeni gerektirecek gelişmelerde ayın büyük bir bölümünde gündemini meşgul edebilir. Fakat bu ay aslında üstlendiğin, bir sonuca bağlamak adına ele aldığın her konuda gerçekten de verimli sonuçlar elde edebilirsin. Özetle; Haziran ayında umutsuzluğa kapıldığın, hayal kırıklığı yaşadığın her konuyu büyük bir oranda onarmayı hedefliyor Temmuz ayı! Burcuna Temmuz’da gökyüzünden tam destek geliyor. Şimdi senin dönemin başlıyor…Hayatı yakalamak için geç değil. Temmuz ayında kendini insanlara adayacaksın. İnsanları mutlu etmek, dertlerine yetişmek için pervane olabilirsin. Bu yıl ikincisi yaşanacak 13 Temmuz’da parçalı Güneş tutulması: Aile, başkalarını memnun etme, özgüven ve kendini eleştirme konularında abartılı davranabileceğini vurguluyor. Temmuz ayında potansiyelini sergilerken, çevrenden onay görmediğini düşünebilirsin. Kendini katı kuralların içine hapsettiğini fark edeceksin diyebilirim. Sınırlarını katı kurallarla belirlemen, bazı şeyleri kaçırmana neden olabilir. Unutma, hayatı yakalamak için hiçbir zaman geç değil. Yeter ki inancını kaybetme. Merkür Retro’su aşk hayatında büyük karışıklıklara neden olabilir. Özellikle geçmiş konuların gün yüzüne çıkması aranızda fırtınalar estirecek. Sakinliğini korumalı, akılcı adımlar atmalısın.

BALIK BURCU TEMMUZ AYLIK YORUMU


Hayatta planlamanın gücüne inanan biri olarak, gerçekten zor bir ayı geride bıraktın. Önünden birçok seçenek vardı ve öyle anlar oldu ki her birinin sonu çıkmazdı sanki… Beklentilerin, ideallerin, beklenmedik olaylar… “Haziran ayında yaşadıklarımı yazsam roman olur” diyorsan, her birinin baş aktörü bu üçlüydü. Her son yeni bir başlangıcı da temsil ettiği gibi Haziran’ı ardında bırakarak aslında kendine adına yeni bir döngünün başlangıcını yaptın. Şimdi tecrübelerini yaptıklarına, ilişkilerine yansıtma zamanı. Bu yaz, senin için üretme ve kazanma zamanı. Etrafındakilere ve hayata bir şeyler katabildikçe mutlu olan bir yapın var. Geride bıraktığımız günlerdeki kontrolsüzlük duygusunu bu ay da üreterek üstünden atabileceksin. “Hayat benimle oyun mu oynuyorsun?” diyeceğin anlar da olacak elbette. Yenilgiyi, zora zor demeyi sevmeyen karakterin burada da devreye girecek. Tecrübeyse, ona da varsın… Temmuz ayında kabul ettikçe, yüzleştikçe kazanacaksın. 2018 yılının yazında mağlup değil, kazanan olacaksın…Geleceğini inşa ediyorsun.Temmuz ayının gökyüzü konumları çok güçlü! 2018, yaz döneminin sakin geçmeyeceğini geçen aydan göstermeye başladı.  İki tutulmanın meydana geldiği bu ayın gündemleri senin için yoğun olacak. Ayın ilk yarısından itibaren etkili olan su burcunda meydana gelen Güneş tutulması, toplumda kendini nasıl konumlandırmak istediğini belirleyecek. Hava burcunda meydana gelen Ay tutulması ise burcunla yakın temasta olacak. Bu iki etken sana bu ay aile ve sosyal yaşam alanlarında birçok karar aldırabilir. Geleceğini adım adım inşa ederken bu dönem hiç olmadığın kadar temkinli olacaksın. Gündelik hayatında ve pratik yapında bazı aksaklıklar yaşaman mümkün. Buna sebep olan Merkür Retro’su seni biraz zorlayabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder