Facebook Ailesi

Custom Search

9 Eylül 2018 Pazar

Öner Döşer 10-16 Eylül 2018 Haftaya Bakış

AYRILIK ÇANLARI ÇALIYOR 

Venüs-Uranüs karşıtlığının damgasını vuracağı bir haftaya giriyoruz. Venüs ilişkiler, Uranüs ise özgürleşmeler, ayrılıklar, kopmalarla alakalıdır. Bu ikisi arasında özellikle karşıt açı gibi ilişkilerin zorlanmasıyla ilgili bir açı olduğunda ayrılık çanları çalar!

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Titizlikle ve detaylara önem vererek yaptığımız işlerde başarılı sonuçlar elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde spor, yürüyüş yaparak, hareket ederek enerjimizi dengeleyebiliriz. Mantıklı ve akılcı girişimler açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. 18:12-18:19 saatleri arasında çok kısa bir süre boşlukta kalan Ay 18:19’da Terazi burcuna geçiyor. Ay’ın Kiron-Satürn karesini tetiklediği akşam saatlerinde engeller, güvensizlikler, endişe verici durumlarla karşılaşabiliriz. Harekete geçmek açısından pek uygun bir zamanda değiliz. Beklediğimizden yavaş ilerleyebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İşlerin rahat akacağı, uzlaşma ve denge yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Jüpiter altmışlığı ve Güneş-Plüton üçgeni, finansal girişimler, yatırımlar, alışverişler açısından haftanın en verimli gününde olduğumuzu işaret ediyor.
Sabah erken saatlerde (03:55) Mars Kova burcuna geçiyor ve 16 Kasım’a kadar da bu burçta hareket ediyor. Bu iki aya yakın süreçte ideallerimizle ilgili girişimler yapabiliriz. Özellikle de topluma katkıda bulunacak alanlarda idealist iş ve girişimler peşine düşebiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bugün giriştiğimiz işlerde kalıcı sonuçlar alamayabiliriz. Kararsızlıklarla ve belirsizliklerle karşı karşıya kalabiliriz. Gün boyunca etkili olan Jüpiter-Plüton altmışlığı eğitim, yayıncılık, uluslararası işler alanlarında destekleyici çalışırken, gün boyunca etkili olan Venüs-Uranüs karşıtlığı, özel ilişkiler alanında sıkıntılarla karşılaşacağımızı gösteriyor. Gece 21:14’te Akrep burcuna geçen Ay’ın kare açı ile tetikleyeceği Mars’ı da işi içine katarsak, ilişkilerde sert ve koparıcı enerji akışının kendini güçlü bir şekilde göstereceğini söyleyebiliriz. Tartışmalı ortamlardan, agresif kişilerden uzak durmamızda, başkaları üzerinde baskı yaratmaktan kaçınmamızda ve esnek olmamızda fayda var!

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Bugün kesinleşecek olan Venüs-Satürn altmışlığı bu haftanın ilişkiler açısından zorluğunu dengeleyen bir açı olması bakımından önemli! Bu açının karşılıklı destek, güven ve sabır enerjilerini aktif edeceği bugünden itibaren ilişkilerimizdeki sıkıntıları aşma yönünde destek almaya başlıyoruz, özellikle de haftanın en zorlu günü olan Çarşamba gününün ardından gelen bu destekleyici açı, ilişkileri tekrar dengeye getirmek, olgunlaştırmak açısından destekleyici çalışıyor. Malum, ilişkiler sabır ve olgunluk ister ve bugün de bu sabrı, olgunluğu göstermek ve bir şeyleri düzeltmek açısından bir fırsat olarak görülebilir! Ay’ın Merkür ve Neptün ile uyumlu açılarının etkin olduğu akşam saatleri, kendimizi ifade etmekte zorlandığımız ve yanlış anlaşıldığımız durumları telafi etme fırsatı sunuyor. Mars-Kiron altmışlığını da kullanarak, kendimizi ifade etme konusunda özgüven gösterebilir, ne zamandır başkalarına açmak istediğimiz konulardaki fikirlerimizi de ortaya koyabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Ay’ın Plüton-Jüpiter ile uyumlu açılarının enerjisini kullanarak, uluslararası ilişkileri yabancılarla yapılan işler, eğitim ve yayıncılık alanlarında harekete geçebiliriz. Merkür-Neptün karşıtlığının etkilerinin henüz devrede olduğu sabah saatlerinde yanıltıcı, asılsız haberlere dikkat edelim ve her duyduğumuza inanmayalım, arkasını araştıralım. Yanılgılara sebep olabilecek bir enerji akışı var zira. Ay’ın Güneş’e uyumlu açıya ilerlediği öğle saatlerine doğru bu olumlu enerji akışı güçleniyor. Önemli iş ve girişimlerimizi 11:53’e kadar gerçekleştirebiliriz, zira bu vakitte sonra açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Günün devamı olumsuz değil, ancak belirsizlik ve kararsızlık enerjisi hakim olabilir, farkında olalım!

Cumartesi sabaha karşı 03:44’te Ay Yay burcuna geçiyor. İyimser etkilerin yoğunluk kazandığı bir zaman dilimindeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde spora vakit ayırabiliriz. Ay’ın Yay burcunda olmasına ilaveten Merkür’ün Plüton ve Jüpiter ile uyumlu açılarının da etkisini düşünürsek, eğitim ve yayıncılık, uluslararası işler, seyahatler, yazmak ve yayınlamak, sosyal medya ve medyayla ilgili işleri ticari işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Kısacası bu alanlarda düğmeye basma zamanı!

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Merkür’ün Plüton ve Jüpiter ile uyumlu açılarının devrede olduğu, girişim yapmak açısından uygun bir gündeyiz. Seyahatler, yabancılarla kontaklar, uluslararası işler, inançlarla veya ruhsal konularla ilgili girişimler, önemli toplantılar, ziyaretler, taşınma ve yer değiştirme gibi alanlarda harekete geçebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Öte yandan, Ay’ın Neptün ve Merkür ile uyumsuz açıları, bazı yanıltıcı bilgilendirmelerin ve asılsız haberlerin de devrede olacağını düşündürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder