Facebook Ailesi

Custom Search

3 Eylül 2018 Pazartesi

Öner Döşer 3-9 Eylül 2018 Haftası Burçlar


HAYAL Mİ GERÇEK Mİ?


Güneş Neptün karşıtlığının etkili olduğu haftanın son günü olan 9 Eylül Pazar gecesi saat 21:01’de Başak burcunda Neptün ile karşıt açıda gerçekleşecek yeniay artık hayallerden uzaklaşmanın, gerçeklere odaklanmanın zamanının geldiğini söylüyor adeta…

Hayaller ve idealler gezegeni Neptün Balık burcunda ve geri harekette, bu sıralar aktif durumda zira Güneş ile karşıt açıda ilerlemekte. Başak burcu hayatın gerçekleriyle ilgilenmeyi temsil ederken, Balık burcu daha ziyade hayal kurmayı, günün gerçeklerinden uzaklaşmayı temsil eder. Neptün’ün Balık burcunda, üstelik de geri harekette olması, gerçekleştirilmesi zor ideallerin peşinde koşmanın bizi zora sokacağını işaret ederken, Başak burcundaki Güneş gerçekleri ortaya çıkarıyor ve artık fantezi olandan uygulanabilir olana geçmemizin zamanının geldiğini vurguluyor.


Başak burcunda yeniay


9 Eylül’de 17 derece Başak burcunda gerçekleşecek yeniay Neptün ile karşıt açıda olacak, ama bu uzaklaşan bir karşıtlık olacak. Bu şu anlama geliyor: Artık fantezileri ve hayalleri geride bırakıyoruz ve gerçekçi olmamız gereken yeni bir döngüye giriyoruz.

Bankalar ve finans kuruluşları


Bu kadar toprak elementi yoğunluğu gördüğümüz 9-25 Eylül tarihleri arasını işaret eden bu dönemde bankalar, finansal kuruluşlar, özel sektörde yer alan kurumlar ve şirketler, inşaat ve emlak piyasası ile ilgili yeni uygulamalar devreye girebilir. İstanbul’a göre çizdirilmiş yeniay haritasında Uranüs’ün Yükselene çok yakın olması İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı, Ticaret Odasını veya benzeri nitelikteki kurumları ilgilendiren gelişmelere ve uygulamalara da işaret ediyor olabilir. Merkez Bankasının almak üzere olduğu ve rutini değiştirebilecek, şaşırtıcı, hatta şok edici kararlar ve uygulamalar devreye girebilir. Bir sonraki haftaya bakarsak 12-15 Eylül tarihleri arası bu bağlamda çok dikkat çekmekte.

Değişim, dönüşüm ve yeniden yapılanma


Yeniay haritasını Ankara için de çizdirdiğimizde değişim gezegeni Uranüs’ün Yükselene yakın olduğunu görüyoruz. Dönüşüm ve yeniden yapılanma denilince akla Plüton gezegeni geliyor ve Plüton haritanın Tepe Noktasında hayli etkin pozisyonda bulunuyor. Üstelik yeniaydan sonra Ay’ın ilk açısı Jüpiter ile altmışlık, ardından da Plüton ile üçgen olacak. Tüm bunlar olumlu yönde gelişmelerin, çok önemli değişikliklerin ve yeniliklerin, reform niteliğinde uygulamaların yapılacağı bir 15 günlük sürece doğru ilerlemeye başladığımızın göstergesi. 9-25 Eylül tarihleri arasını bu yüzden altını çizerek işaret etmek isterim.

Haritanın 5.ve 6.evlerindeki gezegen yerleşimleri ve yeniay şu konularda muhtemel yeni adımlara ve düzenlemelere dikkat çekiyor:

Çalışanların hakları, işe alışlar ve çıkarışlar, emeklilik, sigorta

Sağlık hizmetleri ve sağlık kuruluşları

Borsa ve spekülasyon içeren konular, yatırımlar (döviz, altın)

Çocuklar ve gençler, sanatçılar, sanatla ve sporla ilgili konular ve alanlar

Yeniay haritasının 7.evine denk düşen Venüs ve Jüpiter, 9-25 Eylül tarihleri arasındaki zaman diliminde diğer ülkelerle ikili ilişkilerimiz alanında olumlu gelişmelere işaret ediyor.

Spekülasyona dikkat!


Finansal konular Jüpiter gezegeninin transitleriyle ilişkilendirilir. Transit Jüpiter ülkemiz astroloji haritasında 18 derece Akrep’te yerleşik Venüs’ü tetiklemekte. Bu yüzden döviz ve altın gibi yatırım araçlarında spekülasyonları işaret etmekte. Geçtiğimiz hafta bunu deneyimledik. 3 Eylül haftasında da bunu göreceğiz muhtemelen. Bu bağlamda 7-8 Eylül tarihleri özellikle dikkat çekmekte!  
Ekonomik geleceğimiz

Ekonomiyle ilgili konular gündemimizin birinci sırasında yer alıyor. Ekonomi uzmanlarının söylediklerini okuyup dinlemeyi arttırmış ve bu alanda bilgi sahibi olmaya başlamış durumdayız. Bu astrolojik açıdan da bizlere sorulan bir şeydir. Kısaca belirtmek gerekirse: Geçtiğimiz yılbaşında Satürn’ün Oğlak burcuna geçişiyle birlikte ekonomik durgunluk dönemine girdiğimizi ifade etmiştik. Bu 2020 yılı sonuna kadar devam edecek bir süreç olarak gözüküyor. Sadece Türkiye ile de sınırlı değil. Dünya genelini ilgilendiriyor. Tabii ki bazı iniş çıkışlar olacaktır, ama genel olarak durum böyle gözüküyor. 2019 yılında 2018’e nazaran ekonomik açıdan daha zorlu bir zaman diliminde olacağız, ama esas zorlu yıl 2020 olacak, bunu şimdiden göz önüne almakta fayda var!

Tabii biz önce yakın sürece bakıyoruz, buna odaklanıyoruz. 2020 yılına kim öle kim kala diyoruz. Böyle bakıldığında, Eylül ayının ikinci yarısından itibaren zorlu döngüyü iyice hissetmeye başlayacağımız görülüyor. Tabii önlem alırsak üstesinden gelebiliriz ve bu önlemler gerçekçi, ayağı yere basan önlemler olmalı!

Tasarruf dönemi başlıyor!


İletişim gezegeni Merkür 6 Eylül Perşembe günü Başak burcuna geçiyor. Düzen ve sistem gezegeni Satürn Oğlak burcunda direkt harekete 6 Eylül Perşembe günü dönüyor. Bu iki gezegen de bulundukları burçlar da iş dünyası ve kurumsal hayat, şirketler ve özel sektör ile alakalıdır. Merkür Başak burcunda güçlüdür ve bu burca geçişiyle birlikte saydığımız alanlarda düzenlemeler anlamında olumlu bir sürece giriyor olacağız. Satürn kurumsal dünyanı ve ekonomik sistemleri anlatır. Tasarrufla ilişkilidir. Direkt harekete döneceği Oğlak burcu da yine bu konularla alakalıdır. Bu bize gösteriyor ki 6 Eylül’den itibaren, ama daha da çok 9 Eylül gecesi gerçekleşecek yeniaydan itibaren bir şeylerin sistem ve düzene sokulması, tasarruflu hale dönüştürülmesi, uygulanması açısından önemli bir döneme giriyor olacağız.

İletişim açısından uygun zamanlar


Merkür’ün Uranüs ve Satürn gezegenleriyle uyumlu üçgen açılarının etkili olduğu Cuma günü iş dünyası, ekonomi ile ilgili bazı açıklamalar yapılabilir. Bu aslında uygun da bir zaman dilimidir. Kişisel olarak bizler açısından ele aldığımızda, ticari kontakları geliştirmek için de uygun bir zamandır. Her ne kadar piyasanın kapalı olduğu bir zamana denk gelse de, 9 Eylül Pazar gününü de bu bağlamda kullanabiliriz.

Özel ilişkilerde dikkat!


İlişkiler gezegeni Venüs’ün hareket gezegeni Mars ile dik açısını kesinleştireceği Cumartesi gecesi başta olmak üzere bu hafta ilişkiler açısından dikkatli olmamız gereken günler Perşembe’den başlıyor. Cinsler arası sürtüşmeler olarak ifade edebileceğimiz bu açı kıskançlık, aşırı alınganlık, karşı tarafı kızdırma ve kışkırtıcı hareketlerde bulunma, cinsellik konusunun abartılı bir şekilde vurgulanması ihtimalini arttırıyor. Ayrıca taciz edici davranışlar da artabilir, dikkat!

Venüs’ün Akrep burcuna geçeceği Pazar gününden başlayarak (saat 12:25) bir müddet için ilişkiler alanında türbülans artışı ile karşılaşabiliriz. Venüs bir müddet sonra yavaş hareket etmeye ve 5 Ekim itibariyle de Akrep burcunda geri harekete başlayacak. Bu emektir ki önümüzdeki sonbahar döneminin zorlu etkilerinden biri de ilişkiler alanında olacak.  

Astrolog Öner Döşer 3-9 Eylül 2018 Haftalık Burç Yorumları


Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımı ve iletişimin vurgu kazandığı bir gündeyiz. Önemli kişilerle görüşmeler ve işler açısından Ay-Güneş karesinin stresli etkilerinin henüz devam ettiği sabah saatlerini sabah saatlerini kullanmasak daha isabet ederiz. Mücadele, rekabet ve işleri zorlama ile yüzleşerek yine de girişeceğimiz işlerde başarılı olabiliriz tabii. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında yanıltıcı, değişken ve ne yöne ilerleyeceği belli olmayan bir enerji atmosferi var, dikkat! Bugün piyasa hareketlerinde spekülasyon, yanıltılma riski mevcut. Fiyatlar, işler değişken ve belirsiz bir yön izleyebilir. Çok güvenilir bir ortam bulamayabiliriz. Öğleden sonra ise olumlu yönde gelişmelere açık olacağız. Ay’ın açıya ilerlemekte olduğu Merkür-Venüs ikilisinin altmışlık açısının destekleyici etkileri devrede olacak. Önemli konuşmaları, yazışmaları, paylaşımları, duyuruları, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işleri, ticari iş ve girişimleri günün ikinci yarısında aktif edebiliriz. Başkalarıyla iyi ilişkiler, akıl danışmak, birlikte hareket etmek kaydıyla zorlukları aşmamız mümkün olacak. Astroöneri: İletişimde olun, danışın, tek başınıza karar vermeyin!

Salı gününün ilk yarısında İkizler burcunda ilerleyen Ay’ın Venüs ve Merkür ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerini önemli konuşmaları, yazışmaları, paylaşımları, duyuruları, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işleri, ticari iş ve girişimleri aktif edebiliriz. Fakat sabah erken saatleri kullanmalıyız, zira 09:37 sonrasında Ay boşluğa giriyor olacak ve 15:07’de Yengeç burcuna geçinceye kadar da boşlukta ilerleyecek. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu ikindi civarındaki saatler duygusal anlamda yaralanmalara açık, dikkat! Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde güzel, sürpriz gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde ise enerji rahat ve akıcı olmayabilir. Engellerle ve gecikmelerle karşılaşabiliriz, farkında olalım! Astroöneri: Önemli işlerinizi sabah erken saatlere alın! 

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Haftanın en rahat akacak günündeyiz diyebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının maksimum etkilerini deneyimleyeceğimiz öğle öncesindeki saatlerde önemli iş ve girişimlerimi yapabiliriz. Kadın erkek ilişkileri, önemli kişilere görüşmeler açısından değerlendirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu ikindi civarındaki saatlerde ruhsal, manevi açıdan güzel bir enerji atmosferi var. Karşılıklı fedakarlıklar ve yardımlaşmalar açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ise rahat ve akıcı bir enerji atmosferi var. Önemli iş ve girişimler, yabancılarla ilgili işler, eğitim ve yayıncılık, seyahatlerle ilgili konularda yapılan işler açısından günün en güzel zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton karşıtlığının etkileri devreye giriyor. Güç çekişmelerine, meydan okumalara, kriz yaratan durumlara açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Astroöneri: Fırsatlarla dolu bugünü çok iyi değerlendirin!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yenge burcunda ilerliyor. Ay’ın Venüs-Mars karesini çalıştıracağı, ilişkiler açısından stresli bir gündeyiz, farkında olalım! İletişim gezegeni Merkür Başak burcuna geçiyor. Bir şeyleri düzenlemek, sorunları çözmek ve işleri yoluna koymak açısında isabetli bir zaman dilimine giriyoruz! Satürn’ün Oğlak burcunda direkt harekete dönmesi de benzer şekilde bir şeyleri düzene sokmak üzere organize olmamızı destekliyor. İş camiası ve kurumsal hayat ile ilgili önemli gelişmeler zamanına giriyoruz! 15:42-16:54 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 16:54 itibariyle Aslan burcuna geçiyor. Ay-Kiron üçgeninin desteğiyle kendimizi göstermemiz gereken alanlarda cesaretli bir şekilde ortaya çıkabiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde beklenmedik gelişmelerle, nahoş sürprizlere karşılaşabiliriz. Astroöneri: Kendinize güvenin ve becerilerinizi gösterin!

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Merkür’ün Uranüs ve Satürn gezegenleriyle uyumlu üçgen açılarının etkili olduğu bu güzel günde iş dünyası, ekonomi ile ilgili bazı açıklamalar yapılabilir. Bu aslında uygun da bir zaman dilimidir. Kişisel olarak bizler açısından ele aldığımızda, ticari kontakları geliştirmek için de uygun bir zamandır. Öte yandan Güneş-Neptün karşıtlığının etkileri e devrede olacak. Sekülasyonlara, sonradan hayal kırıklığı yaratabilecek durumlara dikkat! Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde abartılı ve boyumuzu aşan işlere kalkışmasak isabet ederiz. Astroöneri: Gerçekçi ve ayağı yere basan projeler dışında fantezi işlere girişmeyin ve hayalci olmaktan uzak durun!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu günün büyük kısmında ilişkiler açısından şanslıyız! İlişkiler yönünde önemli hareketlerimizi akşam 16:31’e kadarki zaman dilimine kadar yapabiliriz. 16:31-17:29 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor ve 17:29’da Başak burcuna geçiyor. Ay’ın Uranüs ve Satürn ile uyumlu açılarının etkili olduğu akşam saatlerinde hayatımıza yenilik katacak bir şeylerin ön hazırlığını yapabiliriz. Venüs-Mars karesinin stresli etkilerinin baskın olduğu akşam saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde gerginlikler yaşayabiliriz, dikkatli ve esnek olalım! Astroöneri: Akşam saatlerinde ilişkilerinizi fazla zorlamayın!

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay’ın kapanmakta olduğunu hatırlayı, gece saatlerinde gerçekleşecek yeniaya kadarki dönemde büyük yeni adımlar atmayalım, ama hazırlayalım. Ay’ın Neptün-Güneş karşıtlığını çalıştırdığı akşam saatlerinde yanıltılmaya, yanılmaya, yanlış karar vermeye açığız, dikkat! Şartları ve kişileri bir kez daha gözden geçirin! Gece saat 21:01’de gerçekleşecek Başak yeniayı ile birlikte bir şeyleri düzenlemek açısından güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde bir şeyler dilemek, niyazda bulunmak, saygı gösterdiğimiz kişilerle bir araya gelmek açısından güzel bir zaman diliminde olacağız! Değerlendirebiliriz. Astroöneri: Hazırlayın, ama henüz başlatmak üzere düğmeye basmayın

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap
___________________________________________

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder