Facebook Ailesi

Custom Search

23 Ekim 2018 Salı

İrem Su 5 Nisan 2019 Koç Burcu Yeniay ve Etkileri

5 NİSAN 2019 SAAT 11:50 KOÇ BURCUNDA YENİAY


KOÇ

Sevgili Koçlar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, kişisel istekler ile sorumluluklarımız arasındaki stresi belirleyici olsa da, ben bunun gayet faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü sizler girişimci ve cesur insanlarsınız. Eğer bir hedefe kilitlenmiş ve bunu mutlaka elde edeceğim demişseniz, elinizden bir şey kurtulmaz. Yeter ki isteyin. Zorluklar ne olabilir. Zihin hassas düşünmeye, zorluklar karşısında pes etmeye dönük çalışabilir. Karar verirsiniz, tamam dersiniz sonra vazgeçersiniz. Bunu yapmayın derim. Hedefinize varmak için çaba sarfedin. Sorumluluk almaktan çekinmeyin. Zaten bu sorumluluklar sizi başarıya ulaştırır. Önünüzdeki bir aylık süreçte, işlerinizi iyi takip edin. Bugünün işini yarına bırakmayın. Hayat direncinizi ölçebilir. Senin isteklerin, senin duyguların önemli ama yapman gerekenler var diyerek hatırlatmada bulunabilir. Çalışıp çabalamanız gerekebilir. Aynı anda birden fazla işe kalkışabilir, sonra da yarım bırakabilirsiniz. Ben derim ki, birini tercih edin, onun üzerine eğilin. Merkür hala Balık burcunda, hassasiyet ön planda. Mars İkizlerde ilerliyor. Yolculuklar, görüşmeler, hızlılık, meraklılık, öğrenme arzusu bir hayli etkili. Cesaretle ilerleyebilirsiniz. Ancak dediğim gibi, zihin dağılmamalı, söylenenlere, söylediklerimize özen göstermeliyiz. Hani şöyle ki, ben hallederim, yaparım deriz, sonra bir bakmış kendimizle çelişmişiz. Bunlardan uzak durmak lazım. Enerjinizi amaca dönük şekilde kullanmalısınız. Projelere, yeniliklere açık olun. Kendinize güvenin ve ilerleyin.

BOĞA

Sevgili Boğalar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, bitirilmesi gereken işlere öncelik tanımanızı sağlayacak. Değişim arzusu bir hayli yoğun. Para kazanmak isteği güçleniyor. Olmazsa olmazınız haline geliyor. İsteklilik öylesine fazla ki, sizi kalıpların, alışılagelmiş her şeyin dışına çıkartacak hızı ve aktiviteyi sağlıyor. bazen kendinizde garip anlaşılmaz hisler duyabilirsiniz. Ne zaman böyle bir şey hissetteniz durun ve bekleyin. Bu hisler sizi yolunuzdan mı çeviriyor yoksa gerçekten akıllıca bir şey mi söylüyor? bu çok önemli.
Amaca dönük planlanmış yararlı bir şeyse neden yapmayasınız ki. Ama tam tersi bir durumsa yanlış bir karar verdirebilir. Merkür şu aralar Balık burcunda ilerlediği için geçmişte sorun çıkarmış meseleleri şimdi çözümleriz. Zihnimiz yaratıcı tarzda düşünüyor. Edebiyat, mistizm, gruplarla dayanışma, şefkat, empati duyguları insanlarla aranızda güçlü bir köprü oluşturuyor. Parasal kazanç için birkaç iş ve girişim düşünmenizi sağlayan Mars-İkizler etkisi önemli. Fakat aynı zamanda birilerine yardım edeyim derken kendinizden ödün vermeyin. Paranıza sahip çıkın. Beklenmedik masraflar çıkabilir. Siz de bunları halletmek için para harcayabilirsiniz. Gelir-gider dengemizi gözetelim. Bilgi ve tecrübelerimize uygun işlere girebiliriz. Fakat gizli saklı, güven uyandırmayan kişi ve durumlardan kaçalım. Bir taşla beş kuş tutmak kulağa hoş gelebilir. Ancak ne kadar doğrudur, faydalıdır diye bir bakalım.İKİZLER

Sevgili İkizler, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, adı üstünde yeni bir döngünün işaretçisi ve dikkatinizi tümüyle geleceğinizi düşünmeye yönelticidir. Hiçbir şey hafife alınmaz, alınmamalıdır. Yeniay, finansal konularda ekonomik düşünmek zorunda bırakıyor. Başkaları üstümüzde hala etkili. Bu eş, iş ortağı veya borçlarınız nedeniyle olabilir. Zaten bu Yeniayda girişimde bulunma iştahımızı açan da, bu baskıdan kurtulmak isteğimizdir. Şu borçlar bitsin, üzerimdeki şu yüklerden kurtulayım diyoruz. Yeniayın yönetici gücü Mars bize cesaret sunuyor ve aktif olmamız için yüreklendiriyor. Ancak Merkür hala kafamızı karıştırıyor. Hassasız. Özellikle iş hayatında birileri veya genel olarak insanlar iyi niyetimizi kullanıyorlar gibi. Bu bizi üzüyor. Çabalıyoruz fakat istediğimiz gibi ilerlemek kolay olmuyor. Olsun, siz yine de girişimci düşünün. Gruplarla temasta olun, güçlü insanlarla konuşun, öğrenin, bilgilenin. Kendinizi gösterin ve başarılı olacağını inanın. Bırakın duygusal konuşmaları, düşünmeyi. Bu Yeniayın size vereceği aktif enerjiyi işinize, projelerinize yönelterek başarılı olun. Sanatla ilgili bir ürün, kitap veya sergiye hazırlanabilirsiniz. Takım çalışmalarında birey olarak takdir edilirsiniz.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, toplumsal hayattaki zorlukları işaret etse de, sizi kendinizi göstermeye ve başarılı olmaya itekliyor. Evet zaman zaman yaşadığımız ülkede bazı tuhaflıklar sinir bozuyor. Radikal anlamda bir değişim istiyorsunuz. Bu en çok da iş hayatında göze çarpıyor. Bu Yeniay belki yeni bir iş girişimi, görüşme, bir projeye başlama ve kendinizi gösterme çabasıdır. Hatta birden fazla işle meşgul olabilirsiniz. Bu bazen sizi yorabilir. Kafanızda fikirler oluşur, bunları yazıya, söze veya bir ürüne dönüştürmek istersiniz. Sözgelimi bir yolculuk yaparak, yeni insanlarla tanışarak deneyim sahibi olursunuz. Merkür Balık burcunda ilerliyor. Mars ikizlerde yoluna devam ediyor. Bunlar gösteriyor ki, bu Yeniayda zihin yaratıcı düşünüyor, fikirler kafamızın içinde uyanıyor. Bize kalan, bunları gösterecek bir alan, iş veya ortam bulmak. Bunu yaptığınızda insanlar sizin ne kadar başarılı olduğunuzu görecekler. Lafta kalmasın, eyleme dökülsün. Gelelim bir başka konuya. Bu Yeniayın zorlayıcı bir görünümü var. İlişkinizde sizi olgun davranmaya zorluyor. Bir yandan dışarıda başarılı olmak isterken, diğer tarafta eşin yönetici tavırları moral bozabilir. Birbirinizle konuşun ve sorumluluk paylaşımında bulunun. Yoksa anlaşmazlık yaşanabilir. Zaten hassasız ve sinirlenmeye açığız. Tatsızlık çıkmasın.

ASLAN

Sevgili Aslanlar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, heyecan arzusu, macera isteği ve deneyim cesaretidir. Mars-İkizlerde ilerlediği için rekabetçiyiz, isteklerimizi elde etmek için çabalıyoruz. Bir şeyler canımızı sıktığında konuşmak ihtiyacı duyabilir, hakkımızı almak için atak davranabiliriz. Ancak zihin hala geçmişte yaşanan bazı olaylara takılı gibi. Sözgelimi kaçıp kurtulmak, unutmak istediğimiz durumlar var. Belki de bu nedenle yeniliklere açığız. Bir şeyler olsun ve canlanayım diyoruz. Evet bu Yeniayın güçlü enerjisi bizi bir çok insanla temasa geçirtebilir. Bunlar iş, para veya özel nedenlerle olabilir. Kafamıza uyan, bize duymak istediklerimizi söyleyen kişilerle konuşmak rahatlatır. Birileri sırtımızı sıvazlar, bazıları destekler. Ancak gerçekler nedir? Bunları da bireysel ele almamak, tarafsız bakmak doğru olur. Seyahate çıkmak, başka bir yere yerleşmek isteğimiz artabilir. Yerinde görmek, öğrenmek, anlamak arzumuz artabilir. Dil öğrenmek için kısa bir müddet yurtdışına gidebiliriz. Bir projemiz varsa, bunun tanıtımı için uğraşabiliriz. Sorumluluk almak istemeyiz. Günlük hayatın baskı ve sıradanlığından uzak durmaya çalışırız. İşimizle ilgili bir kurs görebiliriz. Ancak birden fazla konuyla ilgilenip, hangisinde kararlı olacağınızı kestirememe durumu olabilir. Siz uzun vadeli ve geleceği olana yönelin. Hayalci düşünmeyin, gerçekleri önemseyin.

BAŞAK

Sevgili Başaklar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, ilişkilerimize mercek tutacak. Üstünü kapatmak yerine, buraya bak ve burada olanları önemse diyecek. Öyle halim selim bir durum değil. Kendini haklı gören birilerine laf atlatmak kolay değil. Biz de aynı şekilde kendi hakkımızı almaktan yanayız. Zihnimiz hassas düşünmeye açık. Bir yanımız bağımlı, diğer yanımız gergin. Kaçıp kurtulmak isteğimiz var ancak bu o kadar kolay değil. Mars İkizlerde ilerliyor. İşlerimizi yoluna koymak ve mevcut parasal sıkışıklığın üstesinden gelmek istiyoruz. İş ortağımızla bir sorunumuz varsa, bunu çözmek isteyeceğiz. İş sorunlarımıza çare bulmak için görüşmeler yapacağız. Birilerine ihtiyacımız olabilir. Sözgelimi bir iş ortaklığı düşünüyorsak, mutlaka güvenilir birini tercih ediniz. Çocuğunuz varsa onun geleceğini garanti altına almak isteyeceksiniz. Boşanmış bir çiftseniz yasal haklarınızı gözeteceksiniz. Bu Yeniay, önümüzdeki bir aylık süreçte, parasal-iş-ilişki ve aşk hayatınızla ilgili konuların bir hayli etkili olacağını gösteriyor. Ciddiyetle meseleleri almak gerekecek. Bu sayede başarılı olursunuz. Ajitasyonlara gelmeyin. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. İş haklarınızı önemseyin. Partnerinizle aranızda bazen bir mesafe oluşabilir. Kafanız bir yerlere takılıdır. Birbirinizle konuşun, sıkıntılarınızı dile getirin.

TERAZİ

Sevgili Teraziler, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, ilişki hayatımızı aktif hale getiriyor. Bu kimileri için yeni bir ilişkiye başlamak, maceracı düşünmek, hızlı karar vermek anlamına gelebilir. Fakat problemli ilişkileri test edicidir. Partnerin kendine has tavırları ve kendi haklılığını kabule zorlaması can sıkıcıdır. Sözgelimi iş sorunları olabilir, işi gereği uzaklarda biridir veya sağlıklı bir ilişki değildir. Hangisi olursa olsun, aranızda bir anlaşmazlık yaşanabilir. Yeniay dedik ama, Mars-İkizlerde Merkür-Balıkta ilerliyor. Hassas düşünüyoruz, bir adım atmak istiyoruz fakat bunu yapmak kolay değil. Böyle gelmiş böyle gider diyerek bu dönemi geçirmek de mümkün, yetti artık diyerek taşların altına elinizi sokmak da mümkün. İlişkinin özü, bugüne dek yaşananlar, şartlar, cesaretiniz, sevgi saygı güven olguları sonucu belirleyecek. Bir başka önemli gelişme, yurtdışında veya farklı bir şehirde yaşama kararıdır. Kimi Teraziler, evlilik, iş veya farklı bir nedenle böyle bir tercihte bulunabilir. Tabii ki çok iyi düşünmek gerekiyor. Ancak şu var ki, bu Yeniay, ilişkilerde yaşanacak değişimlerin artık kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

AKREP

Sevgili Akrepler, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, günlük hayatın ritmini hızlandırıyor. Bireysel hareket etme ihtiyacı yükseliyor. Zihnimizi rahatlatıcı, bedenimizi güçlendirici aktivitelere yöneleceğiz. Egzersiz yapacağız, diyetimize özen göstereceğiz. Amacımız sağlıklı yaşamak, kendimizi iyi hissetmek olacak. Mars İkizlerde ilerlediği için bu Yeniay, başkalarıyla ilişkimizi iki yönlü geliştirecek. Bazen tartışacağız, hakkımızı savunacağız, araştıracağız, bilgileneceğiz ve çıkarlarımızı düşüneceğiz. Bazen de kafamızı boşaltmak, rahatlamak isteyeceğiz. Hesabımıza uymayan bizi rahatsız eden bir şey olursa fikrimizi söylemekten kaçınmayacağız. Kişiden kişiye değişen bir duruşumuz olacak. Bize gerçekten insanca yaklaşan, empatide bulunan, iyiliğimizi düşünen kişilerle tartışmak yerine anlaşmak isteyeceğiz. Tam tersi kişilerle kıyasıya bir mücadeleye girişmekten kaçınmayız. İşimizi isteyerek, severek, içimizden geliyorsa canla başla yapacağız. Birileri zamanımızı çalıyor, bizi bir şeylere mecbur ediyorsa, buna kayıtsız kalmayacağız. İş ortamında bir şeyler değişebilir. Yenilikler olabilir. Sorumluluk almanız söylenebilir. Sıkı çalışmak gerekebilir. Yaşça ve konum itibariyle etkili kişilerle yapılacak toplantı ve görüşmelerde dikkatli olmakta yarar var. Önemli bir sağlık probleminiz varsa doktora gösteriniz. Ağır sporlardan kaçınınız.

YAY

Sevgili Yaylar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, içimizdeki çocuğun kendini en güçlü şekilde ifade etme arzu ve isteğini körükler, ateşler ve öne çıkartır. Bu yönüyle hakikaten insanın kendini en iyi hissettiği zamandır. Karakteristik özellikler, duygularla birleşince insan önce kendisine ve sonra dünyaya samimiyetle yaklaşır. İçi dışı bir sözüne uygun bir kıvama gelir. Girişim, cesaret, aşk, yaratıcılık olguları baş tacıdır. Bir şeyi ortaya koymak, elde etmek, başarılı olmak istiyorsak Yeniay size ışık ve destek olur. Mars-İkizler burcunda ilerlediği için bu Yeniay, özellikle ilişkide iki yönlü düşünmeye, maceraya atılmaya, aşkı ciddiye almamak gibi dürtülere neden olsa da, Merkür-Balık burcunda aslında kişinin hassas ve sevilmeye ihtiyaç duyduğunu gösterir. hani söyleriz, konuşuruz, yok şunu ciddiye almam, yok bunu kafama takmak desek de buna kendimizi inanmayız. Ancak çok yakınımızda olan, ailemizden birisi, bizi gerçekten seven bir partner bu hassasiyeti çok iyi anlar. Yaptığımızla söylediğimiz arasında fark vardır. Onun için aşkı istiyoruz, şefkat ve empatiye açığız. Bunu dışa belli etmiyoruz. Bu Yeniay maddi konularda dikkatli olmamızı söylüyor. Paramızı olur olmaz şeylere harcamamak gerekir. Sözgelimi çocuklarımız varsa onlarla ilgili konularda abartılı alışverişlerden kaçınalım. Tabii ki eğlenelim, kendimizi mutlu edelim ama tutumlu olmayı bilelim. Aile meseleleri, yuvamız, geleceğimizle ilgili konularda gerçekçi olmayı bilelim.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, ev alanı içinde hakimiyetinizi kabul ettirmeye çalışacağınızı gösteriyor. Benim isteklerim, arzularım önemli diyeceksiniz. Aslında bu iktidar gücü yüksek ancak sabırlı Oğlakların biraz ters ve tepkisel davranmaları anlamı taşıyor. Sorumluluklar yoruyor. İnsan kendini kapana kısılmış gibi hissettiğinden doğal olarak isyanını belli ediyor. Şöyle de diyebiliriz. Bir çocuk gibi dilediğinizi yapmak isteğinize, hayat karşı çıktığı için tepkilisiniz. Birileri kabul eder veya etmez. Ancak şu var ki Oğlaklar bir değişim istiyorlar. Yenilik peşindeler. Belki bir yere taşınmak, farklı bir yaşam kurmak niyetindeler. Ancak bu Yeniay Merkür-Balık burcu seyir dönemiyle örtüştüğü için, zihnimiz hassas. Tamam belki tepki göstereceksiniz veya çabuk kararlar alacaksınız. Fakat bunun beden ve zihin yorgunluğundan kaynaklanıyor. Dışarıda ılımlı, yardımsever, anlayışlı konuşurken evde ve iş hayatında tepkisel davranabiliriz. Birkaç proje veya iş üzerinde çalışabilirsiniz. Sanatsal-mistik-psikolojik konularda danışmanlık verebilirsiniz. Fikirlerinizi iletişim kanallarını kullanarak yazıya, söze dökerek ifade edebilirsiniz. Bir şeyler sizi rahatsız ettiğinde, üzdüğünde yakınlarınıza söylersiniz ama yabancılara belli etmezsiniz. Evde ürettiğiniz ürünleri dışarıda farklı tarzda sergilersiniz. Serbest çalışmak istersiniz. Kimsenin sizi yönetmesine izin vermezsiniz. Tamam iyiyim ama bir yere kadar demeyi bilirsiniz.

KOVA

Sevgili Kovalar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, hızlı hareket etme, çabuk karar verme, yenilikte bulunma açısından etkilidir. Ancak bu kolay mı olacak birlikte inceleyelim. Öncelikle Mars-İkizler burcunda ilerlediği için, söz ağızdan ok misali çıkmaya hazır. Kendimize göre düşünüyoruz ve birileri onaylar veya onaylamaz dert etmiyoruz. Aşk ilişkilerinde bu bize pek zarar vermez. Ne ilginç kişi, ne kadar zeki, tuttuğunu kopartan biri derler. Ancak finansal konularda bu durum hesap hatalarına, acil karar verildiği için zararlara yol açabilir. Sözler verip tutmazsak, birilerine etkileyeceğim diye kesenin ağzını açarsak pek iyi olmaz. Bu Yeniay Kova erkeklerine karizmatik bir görünüm, kadınlarına çekicilik katıyor. Karşı cins üstünde etkili olmanızı sağlıyor. çevre değişimini, yenilikler işaret ediyor ancak evdeki hesap çarşıya uymaz sözünü unutmamak gerekiyor. Yine gerçekçi olmakta yarar var. Yolculuklar iş veya özel şekilde yapılabilir. Biraz da sıradanlıktan uzak durmak içindir. Fakat sorumluluklar kendini hatırlatır. Hani yaparız ederiz de, işten güçten uzaklaşamayız. Bir teklif alabilirsiniz, bir proje veya etkinliğe katılabilirsiniz. Bu size maddi açıdan bir kazanç getirir. Kenarınıza koyun ve bol keseden harcamayın derim.

BALIK

Sevgili Balıklar, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, kendimizi en çok aktif hissettiğimiz konu, para olacaktır. Kazanmak, kazandığımızı dilediğimiz gibi harcamak ve özgür olmak. Mars İkizlerde ilerlediği için, ev alanı içinde bir hayli hareketlilik olacaktır. Taşınmak, ofis açmak, bir ürün sergilemek, sanat veya mistik konularda danışmanlık hizmeti vermek olasıdır. Anlık spontan tepkilerde bulunuruz. Sözgelimi dışarı çıktık ve bir şeyler gördük. Düşünmeden alırız. Parasal konularda yaşça büyük kişiler bizi uyarır. Öyle hareketliyiz ki, bir işin olmayacağını veya umut olmadığını söylediklerinde anlık tepki veririz. Parayı kafamıza takmıyoruz gibi dururuz. Oysaki hassasız, güçlü olmak istiyoruz. Birilerine destek oluruz. Ancak iyi niyetimizi kullanmalarına fırsat vermemeliyiz. Hedefimizi gerçekleştirmek veya bir projemizi yürürlüğe koymak için paraya ihtiyacımız olabilir. Aileyi ilgilendiren bir meseleyi iyi niyetli çözmeye çalışırız. Sosyal medyayı çok iyi kullanırız. Kendimizi ifade ederken, edebi sözler sarfederiz. Görünen o ki bu Yeniay sizi sözel anlamda destekleyici ve parasal konularda ateşleyicidir. Plan ve projelerinizi başkalarına beğendirmek için tüm gücünüzle çalışabilirsiniz. Sabırlı olunuz, beklemeniz gerekiyorsa bekleyiniz. Sonuç istediğiniz gibi olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder