Facebook Ailesi

Custom Search

12 Kasım 2018 Pazartesi

Öner Döşer 12 -18 Kasım 2018 Haftaya Bakış


BİR İLERİ BİR GERİ


Gezegenlerin gerilemeleri gündelik hayatımızı etkiliyor, bunu ziyadesiyle deneyimliyoruz hepimiz. Tabii farklı hayat alanlarında… Bir gezegen gerilemede iken, o gezegenin sembolize ettiği konular hayatımızda geriler, gecikir, geri dönüş düzeltmek ve tekrarlamak gereken şeylere işaret eder. Bir müddet sonra bu gezegen ileri harekete geçtiğinde ise, daha evvelce gerileyen, zorlanan konularda tekrar ilerlemeye başlarız. Bir şeyler yoluna girmeye, düzelmeye başlar…

Venüs direkte dönüyor


İlişkiler gezegeni Venüs bir müddettir Retro yani gerilemede idi. Akrep burcunda başlayan bu gerileme, Terazi burcunda devam etti ve 16 Kasım Cuma gününden itibaren Venüs Terazi burcunda direkte dönüyor (önce durağanlaşıp, sonra ilerliyor). Dolayısı ile hayatımızda genel olarak ilişkilerdeki aksamaların sonlanmaya, normale dönmeye başlayacağını söyleyebiliriz.
Merkür gerilemesi başlıyor! (Merkür Retro)


İletişim gezegeni Merkür 17 Kasım itibariyle Yay burcunda gerilemeye başlıyor. Bu gerilemeyle birlikte, hayatımızın bazı alanlarında geri adım atmak, tekrarlamak, geri dönüp bir şeyleri düzeltmek durumunda kalabiliriz. Gecikmeler yaşayabiliriz. Bunların hangi hayat alanlarında olduğu konusunda sağlıklı bilgi edinmek için doğum haritamız üzerinde değerlendirme yapmamız gerekir. Herkesin haritası hakkında tek tek bilgi vermemiz mümkün olmadığına göre, bir genelleme yapmak açısından Yükselen burcu baz alıp, Merkür’ün gerilemeye başladığı Yay burcunun hangi alana denk düştüğüne bakabiliriz.

Mars Balık burcuna geçiyor


16 Kasım Cuma günü hareket gezegeni Mars Balık burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte ruhsallık ve bütünleşme, manevi değerlere önem verme yönünde daha fazla motivasyon hissetmeye başlayabiliriz. İdeallerimizin, hayalimizde kurgusunu yaptığımız şeylerin peşine düşebiliriz. Peki, hangi hayat alanlarında? Bunun cevabını yine Mars transitinin denk düştüğü ev konularıyla ilgili yapmamız gerekir. Yükselen burcu esas alarak bunu yapabiliriz.

Astrolog Öner Döşer 12 -18 Kasım 2018 Haftaya Bakış


Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Rahat hareket edebilmek ve kolay ilerleyebilmek açısından kullanabileceğimiz günlerden birindeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde enerji uyumlu, huzurlu ve rahat akıyor. Uzlaşma gerektiren işlerimizi bu zaman dilimine denk getirebiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun ardından Ay’ın Güneş ile uyumlu açıya ilerleyeceği akşam saatleri ve sonrasını önemli ve etkili pozisyonda bulunan kişilerle görüşmeler açısından değerlendirebiliriz. Özel ilişkiler açısından gece saatlerinde şanslıyız, değerlendirebiliriz.

Salı gününe başlarken Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde özel ilişkilerde gerginlik yaşama riskimiz var, dikkat! Keyfimizi kaçıran gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu öğle sonrası-akşam saatleri arasında sıra dışı, beklenmedik gelişmeler devrede olacak. Sağlam adımlar atmakta zorlanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! 18:13-18:45 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay 18:45 itibariyle Kova burcuna geçiyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde yapacağımız iş ve girişimlerde genişleme, ilerleme şansımız yüksek, kullanabiliriz. Yabancı kültürlerden kişilerle temas, eğitim, yayıncılık gibi alanlarda gelişme yakalayabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Entelektüel konularda gelişme kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Merkür altmışlığının etkisini artarak göstereceği günün ikinci yarısında önemli toplantı, yazışma, duyuruları devreye sokabiliriz. Öğrenmek veya öğretmek istediğimiz konulara odaklanabiliriz. Seyahat planlarımızı, daha fazla gecikme olmadan bir an önce uygulamaya geçirebiliriz. Gece saatlerinde bu olumlu enerji zirveye varıyor, kullanabiliriz.

Perşembe günü
boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor. Mars-Uranüs altmışlığının da etkili olduğu bu günde geleceğe yönelik planlarımızı hafta başından itibaren aktifleştirebilir, hareketlendirebiliriz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde önemli, etkili pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var! Akşam saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin uyumlu enerjisi devreye giriyor. Aşk ve ilişkilerden yana haftanın en şanslı gecesindeyiz, değerlendirebiliriz!

Cuma gününe geçişte henüz Kova burcunda ilerleyen Ay, sabah erken saatlerde sürprizler gezegeni Uranüs ile altmış derecelik açısını kesinleştiriyor. Hoş sürprizlere açık bir sabahtayız! 07:41’de Ay Balık burcuna geçiyor. Sabaha karşı Balık burcuna geçen Mars ile kavuşumunu erken saatlerde kesinleştiriyor. Dolayısı ile güne hayli enerjik başlıyoruz! Bu kavuşumun ardından etkinleşen Ay-Jüpiter karesi, sabah-öğle arasındaki zaman diliminde abartılara, aşırılıklara açık olduğumuzu gösteriyor. Gereksiz abartılardan, savurganlıktan, müsriflikten, şartları gereksizce zorlamaktan uzak kalsak isabet ederiz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu günün ikinci yarısında daha dengeli hareket edebilir, giriştiğimiz işlerde daha sağlıklı sonuçlar alabiliriz. İlişkiler gezegeni Venüs bugün direkt harekete dönüyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. İletişim gezegeni Merkür gerilemek üzere durağanlaşıyor. Ay’ın Merkür le kare, Neptün ile kavuşum yaptığı öğle öncesi saatlerde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz neticeyi alamayabiliriz. Yanlış yönlendirilebilir, yanılabiliriz. Kararlarımızda ve konuşmalarımızda dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Plüton altmışlığının etkili akşam saatlerinde duygusal anlamda destek bulabilir, sevdiğimiz kişilerle güzel vakit geçirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli görüşmeler açısından Ay’ın boşluğa gireceği 11:03 sonrasına kalmamakta fayda var! Günün geri kalanında boşlukta (açısız) ilerleyen Ay, akşam 18:55’te Koç burcuna geçiyor. Hareketlilik kazanıyoruz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde yapacağımız işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Yabancılarla yapılan işler, dış temaslar, seyahatler açısından güzel bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder